reklama

Święty

Święty pokaże w tym roku, że potrafi być bardzo niegrzeczny. Pikantna opowieść, która rozgrzeje w chłodne wieczory.

Jakub uwielbia święta i zimową porę. Przez przypadek musi wcielić się w rolę Świętego Mikołaja. Kiedy na jego kolanie zamiast dziecka ląduje piękna dziewczyna, wbrew swojej przeszłości postanawia za wszelką cenę zaprosić ją na randkę.

Anastazja zostaje okradziona i w ten sam dzień poznaje tajemniczego Świętego Mikołaja – to właśnie on postanawia udzielić jej pomocy. Czy to zwykły zbieg okoliczności, czy może zadziałała magia świąt? Nagłe spotkanie przerodzi się w coś więcej, a może pozostanie jedynie przelotną przygodą...?

Informacje dodatkowe o Święty:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2022-12-04

Kup książkę Święty

Święty - opinie o książce

Kiedy tylko dowiedziałam się, że Sylwia Wyka napisała krótką nowelkę świąteczną, pomyślałam, że wolę dłuższe historie, to nie dla mnie! Wcale nie chciałam jej czytać 🫣 Pomyślałam, może kiedyś, nie mówię nie 😅 Ale im bliżej świąt, tym bardziej nabierałam ochotę, żeby ją jednak przeczytać. Nie żałuję, to naprawdę cudownie napisana historia o miłości i zaufaniu, które tak ważne są na każdym etapie związku.

Jakub jest młodym, przystojnym właścicielem księgarni. Tuż przez mikołajkami w księgarni zorganizowane jest spotkanie najmłodszych dzieci ze Św. Mikołajem. Pech chciał, że to właśnie Jakub jest zmuszony w przebraniu zastąpić swojego pracownika.

Św. Mikołaj wyszedł na salę sprzedażową i w tym momencie w oko wpadła mu najpiękniejsza kobieta na ziemi, Anastazja. Dziewczyna przyszła ze swoją ukochaną siostrzenicą, by zdradzić swoje życzenia Mikołajowi. Tego samego popołudnia Anastazja pada ofiarą złodzieja. Nieoczekiwanie otrzymuje pomoc od Jakuba.

Praktycznie od razu między Anastazją a Jakubem zaczyna iskrzyć. Ciągnie ich do siebie tajemna moc i miłość do świąt Bożego Narodzenia, bo oboje mają bzika na punkcie ozdób świątecznych i pierniczków. Od tej chwili już nic w ich życiu nie będzie takie samo. Wszystko będzie podporządkowane im i ich rodzącym się uczuciom, ale jest ktoś, kto będzie chciał zniszczyć ten zalążek miłości. A tym samym rzucić zły urok na świąteczny czas.

Komu zależy na krzywdzie zakochanych? Czy urok świąt Bożego Narodzenia zostanie uratowany? Czy miłość ma szansę zwyciężyć?

Ale to było cudowne! To krótka książeczka, ale ma ona w sobie przesłanie. Nie wiem czy Sylwia pisząc ją miała to na celu, ale ja gdzieś między wierszami to wyczytałam. Akcji tu zawrotnej nie ma, chociaż kiedy miłość, a raczej zaufanie Anastazji i Jakuba, zostaje poddane poważnej próbie, to akcja przyspiesza. Czytając to aż przestałam oddychać 🤭 Nie mogłam uwierzyć, że można posunąć się do takiego świństwa! Zakończenie jest takie, jakie być musiało! No inaczej skończyć się to nie mogło. Było wzruszające i znów popłynęły łzy.

Na początku napisałam, że to historia o miłości i zaufaniu. Wiem, że początkowo w każdym związku zaufanie powoli się rodzi i wzmacnia. Jednak myślę, że po kilku tygodniach wspólnego poznawania się, możemy określić czy danej osobie jesteśmy w stanie zaufać. W związku Anastazji i Jakuba, to zaufanie poddano poważnej próbie. Czy wyszli z niej zwycięsko? Nie mogę Wam tego napisać, bo za dużo musiałabym zdradzić. A na to pozwolić nie mogę! Pamiętajcie jednak, że zaufanie w związku jest najważniejsze. Kochajcie się, szanujcie i ufajcie, a Wasze związki będą bezpieczne i trwałe.

Cała ta historia otulona jest mandarynkami, piernikami i świętami Bożego Narodzenia. To mimo wszystko ciepła historia, którą polecam na ten zimowy czas. Może choć trochę wprowadzi Was w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia.

Polecam

🎄RECENZJA🎄

Mimo różnych zawirowań zdrowotnych, udało mi się przeczytać jeszcze jedną lekturę świąteczną. I wiecie co? To była niegrzeczna historia a zarazem bardzo nieprawdopodobna. Jednakże dobrze spędziłam z nią czas a teraz troszkę bliżej Wam o niej opowiem.

Jakub jest właścicielem księgarni. Uwielbia Święta Bożego Narodzenia 🎄 oraz wszystko co z nimi związane. Przypadek sprawia, że musi zastąpić swojego pracownika. W tym celu, przebiera się za Świętego Mikołaja. Gdy na jego kolanach zamiast dziecka, zasiada piękna kobieta, postanawia mimo wszystko zaprosić ją na randkę ;)

Anastazja to z wykształcenia projektantka ogrodów. Podczas zakupów w księgarni, zostaje okradziona. Tego samego dnia, poznaje również tajemniczego Święto Mikołaja, który postanawia pomóc jej w potrzebie. Jak potoczą się dalsze losy Anastazji i Jakuba? Czy przypadkowe spotkanie może się okazać początkiem czegoś nowego? Czy będzie odczuwalna tak dobrze znana nam wszystkim "magia świąt"? Co dla tej dwójki przygotowało przeznaczenie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie podczas czytania.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki. Miło spędziłam czas z tą pozycją. Jest to taki świąteczny erotyk, ale nie jest tylko słodko i przyjemnie. Bohaterka mierzy się też z problemami i ich konsekwencjami, które nie są przez nią spowodowane. Momentami miałam wrażenie, ze ta historia jest aż za mocno nieprawdopodobna, gdyż pewne sprawy, jak dla mnie zbyt szybko się toczyły. Czegoś mi zabrakło w tej lekturze, tak jakby niektóre zagadnienia zostały tylko dotknięte. Szkoda, że Autorka nie rozwinęła niektórych wątków trochę bardziej. Niemniej jestem dosyć zadowolona z tej publikacji. Szybko i miło się ją czytało. Dodatkowo, dosyć duża czcionka ułatwiała łatwe zapoznanie się z tekstem. Książka nadaje się idealnie na jedno popołudnie czy wieczór. Jeśli lubicie książki z gatunku tych niegrzecznych, macie wolną chwilkę i chcecie się oderwać, to ta książka nadaje się w sam raz. Przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów.

Książka jest z mojej domowej kolekcji 🎄🎄

Uciekając przed jutrem
Sylvia Wyka 0
Okładka ksiązki - Uciekając przed jutrem

Z jakimi demonami przeszłości walczy Olivia i przed czym ucieka? Dlaczego uparcie twierdzi, że ma krew na rękach. Kiedy podejmuje pracę w hotelu, u rodziny...

Bojąc się jutra
Sylvia Wyka0
Okładka ksiązki - Bojąc się jutra

Saga o braciach Roszczenko.Dziedzictwo po dziadku to zalążek czystego zła, który na wszystkich odcisnął piętno. Młoda malarka z Polski i właściciel...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski