reklama

Suszonki. Zachowaj smak na dłużej

Jak zrobić kalafiorowy popcorn, pikantny ocet ryżowy, herbatę z dzikiej róży, batoniki z suszonych owoców i mieszankę ziołową z chili? Jak przygotować pożywne i smaczne przekąski owocowo-czekoladowe, muesli i płatki owocowe? Z czego sporządzić minestrone, bulion warzywny i sos barbecue?

Niezbędnik dla wszystkich, którzy chcą uzupełnić spiżarnię, zachować nadwyżkę produktów z własnego ogrodu lub przyszykować się do wyjazdu na kemping, wyprawę górską czy daleką podróż.

Suszenie pożywienia to jedna z najstarszych metod konserwowania żywności. Jest to jednocześnie prosty i tani sposób przechowywania produktów spożywczych. Dzięki tej metodzie jedzenie zachowuje większość cennych dla zdrowia składników odżywczych, witamin i minerałów.

Zobacz jak łatwo można wysuszyć wszystko od arbuza i ananasa po pomidory i zioła. Sprawdź jak przygotować do suszenia wołowinę, jagnięcinę i mięso z drobiu.

Bogato ilustrowany poradnik zawiera niezbędne informacje dla wszystkich zainteresowanych alternatywnymi metodami przetwarzania i przechowywania żywności. Autorka pokazuje krok po kroku jak przygotować warzywa i owoce do suszenia, jakie sposoby obróbki wybrać dla każdego rodzaju pożywienia. Zachęca do korzystania z przepisów kulinarnych i dodawania suszonek do zup, gulaszy, ciast i ciasteczek.

Teresa Marrone jest autorką książek kucharskich m. in. Dishing up Minnesota, Modern Maple oraz atlasów przyrodniczych m.in. o grzybach, jagodach i owocach leśnych. Wykorzystaniem bogactwa runa leśnego zainteresowała się jeszcze na studiach i pasję swoją kontynuuje do dziś. Specjalizuje się w kuchni regionalnej Stanów Zjednoczonych. Mieszka w Minneapolis w Minnesocie.

Informacje dodatkowe o Suszonki. Zachowaj smak na dłużej:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Kuchnia
Tytuł oryginału: The Beginners Guide to Dehydrating Food. How to Preserve All Your Favorite, Vegetables, Fruits, Meats and Herbs

Tagi: bóg Przepisy kulinarne i gotowanie

Kup książkę Suszonki. Zachowaj smak na dłużej

Suszonki. Zachowaj smak na dłużej - opinie o książce

Avatar użytkownika - tygrysica
tygrysica
Przeczytane:2020-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dużo ciekawych porad. Większość co prawda znałam od mamy i babci, ale niektóre naprawde mnie zaskoczyły. Nie myślałam, że tak wiele warzyw i owoców można poddać suszeniu i czerpać z nich witaminy jeszcze przez długi czas. Książka jest pięknie wydana. Zawiera wiele ilustracji ułatwiających zrozumienie treści.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung