Survival dla niewidzialnych

Ocena: 2 (1 głosów)

Czy wiesz, jak przygotować się na najgorsze?

Lubimy myśleć o sobie, że jesteśmy panami swojego losu. A przecież to nieprawda! W obliczu klęski żywiołowej, zagrożenia nuklearnego lub wojny życie nasze i naszych bliskich z dnia na dzień może stać się zagrożone. Co wtedy? Jak przygotować się na najgorsze? Jak powinniśmy się zachować i jak zadbać o swoje przetrwanie w czasach, gdy człowiek człowiekowi wilkiem?
Autor książki „Survival dla niewidzialnych” udowadnia, że to wcale nie takie skomplikowane. Trzeba tylko poznać i wdrożyć piętnaście kluczowych kroków, dzięki którym można zadbać o swoje bezpieczeństwo już dziś. Główna zasada to pozostać niewidzialnym i nie wzbudzać podejrzeń. Przetrwają tylko najlepsi stratedzy!

Informacje dodatkowe o Survival dla niewidzialnych:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-02-18
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381477536
Liczba stron: 184
Język oryginału: polski

Tagi: przetrwanie bezpieczenstwo

więcej

Kup książkę Survival dla niewidzialnych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Survival dla niewidzialnych - opinie o książce

Avatar użytkownika - dawiddettlaff
dawiddettlaff
Przeczytane:2020-03-22,

Dobrze jest nam myśleć, że mamy u stóp cały świat. Że nic już nigdy nie stanie nam na drodze do sukcesu. Jednak obliczu klęski żywiołowej lub innego zagrożenia nasze życie zostaje podporządkowane pod czynniki na które nie mamy wpływu. Wtedy liczy się czas, walka o bezpieczeństwo swojej rodziny i przetrwanie.

Survival dla niewidzialnych jest poradnikiem mówiącym o tym jak się zabezpieczyć oraz jak należy się zachować w obliczu zagrożenia. Zbigniew Wolski w każdym z rozdziałów szczegółowo omawia wiele zagadnień często argumentując je przydatnością i kosztem zakupu.

Autor jak podaje wydawnictwo na co dzień zajmuje się pisaniem felietonów m.in. na temat techniki wojskowej i militariów. Ta wiedza pozwoliła mu stworzyć poradnik, który moim zdaniem każdy powinien przeczytać.

„Survival jest naturalnym nurtem, którym zaczyna się interesować człowiek świadomy zagrożeń dzisiejszego świata”

Książka napisana jest naprawdę dobrze. Styl, którym posługuje się autor jest konkretny i zrozumiały. To sprawia, że ten poradnik może dotrzeć do każdego człowieka bardziej lub mniej związanego z literaturą. Ponadto autor lubi rozwijać swoje myśli. Często zagłębia się w sytuację np. braku środków higieny osobistej. Dzięki analizowaniu biegu wydarzeń możemy dowiedzieć się jak należy postępować w naprawdę nieoczekiwanych i niezaplanowanych momentach.

Nieco mniej natomiast podobała mi się szata graficzna tej książki. Wydaje mi się, że w takich poradnikach powinny znaleźć się zdjęcia, lub lepiej podzielony tekst. To wpływa na przejrzystość i ułatwia czytane jej
Niemniej jednak trudno tej pozycji zarzucić coś złego. Jest to dobry poradnik z masą dobrze uargumentowanej wiedzy.

Wydaje mi się, że jest to swego rodzaju podstawa dla każdego pisarza mierzącego się z literaturą post- apo. Nawet zauważyłem, że pan Wolski ma potencjał do pisania właśnie takich książek. Z chęcią bym to przeczytał.

link do mojego bloga: www.davenotes.pl

Link do opinii
Avatar użytkownika - szary84
szary84
Przeczytane:2020-04-30, Ocena: 2, Przeczytałem,

Słaba, mam wrażenie, że autor książki chyba nigdy nie był w lesie dłużej niż weekend. Większość treści to są wyobrażenia na temat survivalu, a perłką jest sugerowanie, aby bagnet był nożem idealnym. Korekta mertoryczna także poległa, ktoś powinien powstrzymać błędy merytoryczne. 

Link do opinii
Inne książki autora
Jak Przetrwać Wojnę?
Zbigniew Wolski0
Okładka ksiązki - Jak Przetrwać Wojnę?

Jesteśmy cywilami z krwi i kości, którzy zderzyli się z informacją o wojnie na Ukrainie. Nad naszymi głowami latają samoloty Paktu Północnoatlantyckiego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy