reklama

Rodzic - najlepszy dziecięcy psycholog

Wzmacnianie więzi między rodzicem a dzieckiem Rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów Kształtowanie głębokich przekonań dziecka Wpajanie zasad asertywnej komunikacji

Zdrowe, szczęśliwe i rozsądne dziecko

Pragniemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe, zrównoważone i myślące. Chcemy, aby cieszyły się życiem i były zdolne do poradzenia sobie z tym, co przyniesie im przyszłość. Byłoby fantastycznie móc w jednej chwili sprawić, by Twoje dziecko stało się rozsądne, grzeczne i zaczęło postępować zgodnie z zasadami. Albo w magiczny sposób usunąć wszystkie jego problemy. Niestety, czary działają tylko w bajkach, dlatego proponujemy Ci bezcenną lekcję z rzeczywistego świata - zapobiegaj, zamiast leczyć!

Nie czekaj, aż złe zachowanie wypłynie na powierzchnię. Możesz od najmłodszych lat uczyć swoje dziecko, aby rozwinęło w sobie psychiczne umiejętności, które będą mu potrzebne do opanowania i zrozumienia emocji towarzyszących dorastaniu. Pozwoli to zapobiec problemom ze złym zachowaniem, ale ułatwi też zdrowy rozwój umysłowy i psychiczny w przyszłości. Dzięki tym umiejętnościom Twoje dziecko będzie szczęśliwsze, zacznie odczuwać mniejszą presję w życiu i nauczy się lepiej radzić sobie ze swoimi uczuciami, innymi ludźmi i światem wokół.

Książka ta wyposaży Cię w wiedzę i pomysły, byś umiał sobie poradzić, gdy pojawią się trudne chwile albo gdy poczujesz nadciągające kłopoty. Będziesz wtedy na nie gotowy, ponieważ poznasz techniki, które pozwolą Ci zgrabnie sobie z nimi poradzić.

Nauka nazywania odczuwanych emocji. Zwalczanie destrukcyjnego wpływu negatywnych myśli. Kształtowanie odporności na przeciwności losu. Wspieranie zdrowych nawyków myślenia. Nauka radzenia sobie ze stresem i lękiem. Budowanie towarzyskiej pewności siebie. Wykorzystanie kreatywnej wizualizacji do rozwiązywania problemów.

Informacje dodatkowe o Superstrategie dla rodziców. Psychologia doskonałego rodzicielstwa, czyli jak wychować szczęśliwe dziecko:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2011-03-07
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Superstrategie dla rodziców. Psychologia doskonałego rodzicielstwa, czyli jak wychować szczęśliwe dziecko

Superstrategie dla rodziców. Psychologia doskonałego rodzicielstwa, czyli jak wychować szczęśliwe dziecko - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung