reklama

Struktura kryształu, tom 3

Trzeci album zbiorczy zabawnej opowieści o dorastającej dziewczynie!

Lou wciąż ma kłopoty sercowe, szczególnie że nie wie, co tak naprawdę czuje do Tristana. Poznaje też młodzieńca, który ciągle czyta książki filozoficzne, a co więcej, wchodzi w jej wyimaginowany świat. Ale to tylko mała część problemów Lou. Pewnego dnia zaczyna myśleć, że do jej rzeczywistości wkroczyły elementy rzeczywistości równoległej... A poza tym? Normalka: braciszek uważający się za dinozaura, projekt z tajemniczymi kryształami i szalona mama pisarka, która pracuje też nad supertajnym projektem rządowym. Czyli - jak dla Lou - codzienna nuda, dlatego dziewczyna postanawia zmienić swoje życie i wyruszyć na poszukiwanie nowych przygód!

Album zbiorczy zawiera komiks fotograficzny, który stworzono na podstawie filmu długometrażowego o Lou!

Autorem serii jest francuski scenarzysta i rysownik Julien Neel, który od kilkunastu lat koncentruje się na przygodach Lou. Za albumy pierwszy i piąty z tego cyklu został dwukrotnie wyróżniony nagrodami Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angouleme. Na podstawie opowieści o Lou powstał serial telewizyjny (2009) i film długometrażowy (2014), do których scenariusze napisał właśnie Julien Neel.

Informacje dodatkowe o Struktura kryształu, tom 3:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-10-02
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Lou!, vol. 6: L'Âge de cristal, vol. 8: En route vers de nouvelles aventures, Le film Journal infime

Kup książkę Struktura kryształu, tom 3

Struktura kryształu, tom 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2019-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Słów kilka na temat w/w tytułu + zdjęcia -> na moim blogu :)

Serdecznie zapraszam: https://magicznyswiatksiazki.pl/lou-3-struktura-krysztalu-julien-neel/

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-10-03, Ocena: 4, Przeczytałem,

KONIEC LOU

Pamiętam, że kiedy pierwszy album z przygodami Lou trafił w moje ręce, byłem do niego sceptycznie nastawiony. Wszystko za sprawą rysunków, które nie przypadły mi szczególnie do gustu. Teraz, kiedy seria wreszcie się kończy, żal mi, że już nie będzie mi dane czytać dalszych losów bohaterki. Owszem, swoje zdanie, że „Lou’ to najsłabiej narysowany ze wszystkich tytułów wydawanych w ramach cyklu „Komiksy są super” podtrzymuję, ale jednocześnie to jeden z najlepiej napisanych, zaludniony zapadającymi w pamięć, sympatycznymi postaciami komiks. I finał to świetne zwieńczenie całości, uzupełnione na dodatek o miły bonus w postaci albumu filmowego.

Od dziecka, do dorosłości. Lou, przebywając tę drogę przeżyła wiele, ale wciąż jeszcze wiele przed nią. A właściwie wszystko to, czego doświadczyła dotąd, to dopiero początek. A jaki będzie koniec?
Lou zmaga się z problemami sercowymi, a sytuacja zamiast się wyklarować, z każdą chwilą staje się coraz bardziej skomplikowana. Dziewczyna nie wie bowiem sama, co czuje do Tristana, a jakby tego było mało jej uwagę przykuwa pewien chłopak, zaczytujący się filozoficznymi dziełami. Kogo ma wybrać nasza bohaterka? Co tak naprawdę dzieje się w jej sercu? I co tam słychać w jej głowie? Czemu ma wrażenie, że w jej świecie pojawiło się coś z alternatywnej rzeczywistości? Co tam u jej brata, przekonanego że jest dinozaurem? Co słychać u matki-pisarki, zamieszanej w tajną operację rządową? I czym to wszystko się skończy?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/10/lou-3-struktura-krysztau-julien-neel.html

Antares
Okładka ksiązki - Antares

Główna bohaterka Kim Keller musi stawić czoła niezliczonym przygodom i wyzwaniom. Pewna wpływowa nowojorska firma uruchomiła projekt ,,Antares". Na planecie...

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 4. Ostatni z klanu McKwaczów
Okładka ksiązki - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 4. Ostatni z klanu McKwaczów

Czwarty tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy. W tytułowej opowieści...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung