Drugi to przygód nastoletniej prywatnej detektywki Filipiny Lomar. Tym razem dziewczynka będzie starała się pomóc swojej rówieśniczce, załamanej po zawodzie miłosnym. Okazuje się jednak, że sprawa jest powiązana z poważnym przestępstwem - kradzieżą paczek żywnościowych z jadłodajni dla ubogich. Przy pomocy niezawodnych przyjaciół - lokalnego drobnego przestępcy Moka i właściciela złomowiska ,,wujka" Gégé Filipina postanawia rozwiązać obie sprawy, mimo że sama wpada przez to w tarapaty. Pomysłodawcą i scenarzystą tej wciągającej serii detektywistycznej jest francuski autor Dominique Zay, natomiast autorem rysunków jest Greg Blondin. Przygody Filipiny Lomar zostały docenione na wielu festiwalach komiksowych - m.in. Imagin'Artois, Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angouleme i Targach Książek Kryminalnych w Nemours.
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 48
Tytuł oryginału: Les enqutes de Philippine Lomar 2. Le braqueur des coeurs
Aktualna, przejrzysta i praktyczna książka o Warszawie. Dla turystów, studentów, mieszkańców. Dwa różne plany miasta oraz informator umieszczono w jednej...
To opowieść o najwybitniejszych wspinaczach i ich osiągnięciach. To hołd złożony odwadze, nieokiełznanej chęci poszerzania horyzontów i przekraczania...
Przeczytane:2022-12-17, Ocena: 6, Przeczytałem,
PopKulturowy Kociołek:
Scenariusz podobnie jak w pierwszym tomie serii jest bardzo dobrze poprowadzony. Fabuła trzyma czytelnika w napięciu (szczególnie tego młodszego), oferując mu zaskakujące zwroty akcji, dawkę wyrazistych emocji i świetnie nakreślonych bohaterów. Dominique Zay doskonale wie jak kreślić scenariusz, aby był on dla odbiorcy angażujący i satysfakcjonujący.
Do zalet tytułu należy również zaliczyć umiejętność autora zaprezentowania kryminalnej otoczki (rodem z najlepszych dzieł tego typu) w kontekście świata nastolatków. Obserwujemy jak nastolatek (w tym przypadku Filipina), postrzega pewne rzeczy, które przez dorosłego mogą być odbierane zupełnie inaczej. Potrafi być to naprawdę ciekawe, a sporo z poruszonych problemów jest dość życiowa.