reklama

Spisany na straty

Tom 46 cyklu Historie Prawdziwe [Kolekcja Hachette]

Mark Johnson urodził się w 1970 roku w West Midlands w Anglii. Wychowany w wielodzietnej, pełnej przemocy rodzinie bardzo wcześnie stał się nieletnim przestępcą. Zaczął kraść w wieku sześciu lat. W szkole, do której przychodził sponiewierany przez ojca, nieustannie miał problemy. Zanim skończył osiem lat, już pił, a heroiny spróbował jako jedenastolatek. Chociaż marzył o szkole artystycznej, trafił do więzienia w Portland. Nikt, a tym bardziej on sam, nie przypuszczał, że ten bezdomny, błąkający się bez celu po ulicach Londynu młody człowiek, żyjący z dnia na dzień, od działki do działki, może wrócić do normalnego życia. Mimo to znalazł jakoś siłę, by się podnieść... Historia Marka jest szokująca, ale jednocześnie dająca nadzieję innym, którzy popadli w uzależnienie. To wstrząsająca opowieść o walce człowieka ze swoimi słabościami.

Informacje dodatkowe o Spisany na straty:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2009-06-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Wasted
Tłumaczenie: Magda Osip-Pokrywka

Kup książkę Spisany na straty

Spisany na straty - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-08-26, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Jest to historia chłopca, który w wieku 8 lat jest już uzależniony od alkoholu, a później również od narkotyków. To naprawdę niesamowite jak Mark wydostał się tego wszystkiego i jak stanął na nogi. Książka na pewno jest przewidywalna, ale to absolutnie nie przeszkadza w czytaniu. Historia Maka jest smutna i wzruszająca, ale też było w niej kilka pozytywnych wspomnień. Jest to bardzo ciekawa i wartościowa książka, która wywołuje mnóstwo emocji i pokazuje, że można się podnieść mimo wielokrotnych upadków i swoich słabości.
Avatar użytkownika - wiola1609
wiola1609