Soldier's desire

Soldier’s Desire to poruszająca opowieść o Sandrze, młodej kobiecie, która przeszła przez wiele trudności i wyzwań. Po bolesnych doświadczeniach opisanych w poprzedniej części, Soldier’s Obsession, Sandra postanawia zmienić miejsce zamieszkania i tam zacząć jeszcze raz.

Stara się odbudować swoje życie i odnaleźć równowagę między pracą a studiami, co nadaje jej życiu innego wymiaru. Nowy rok przynosi pozorną stabilizację. Dziewczyna sądzi, że uwolniła się od przykrych wydarzeń, ale czy naprawdę tak łatwo zamknąć za sobą drzwi i zapomnieć o przeszłości?

Powieść prowadzi czytelnika przez zawiłe ścieżki miłości, przyjaźni i tajemniczych wydarzeń. Porusza problem DDA i próby poradzenia sobie z tym, jak zostało się wychowanym w rodzinie dysfunkcyjnej. Czy Sandrze uda się poukładać relacje z matką, która tak bardzo ją skrzywdziła? Czy Sandra będzie gotowa na to, żeby zbudować związek? Jak poradzi sobie, kiedy w jej życiu pojawią się mężczyźni z przeszłości?

Soldier’s Desire to powieść o odwadze, samoodkryciu i wewnętrznej sile, która pomaga bohaterce. Czytelnicy, którzy pokochali poprzednią część, z pewnością będą zaintrygowani, śledząc dalsze losy Sandry i emocjonujące zwroty akcji, jakie ta pełna napięcia opowieść ma do zaoferowania.

Informacje dodatkowe o Soldier's desire:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2024-07-24

Kup książkę Soldier's desire

Opinie o książce - Soldier's desire

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2024-09-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024, Mam,
Ten co czytał "Soldier's obsession", te wie, że Caden zostawił Sandrę i wyjechał do USA. Niestety jego misje w Afganistanie i to co tam widział oraz doświadczył, odbiły się na jego psychice i o mało co nie zrobił krzywdy swojej ukochanej. Dlatego się ewakuował do Stanów, żeby nie krzywdzić jej bardziej. Choć dziewczyna nawet to jego odejście przeżywała strasznie. W tym pozbieraniu siebie coraz bardziej towarzyszył naszej bohaterce pewien przystojny policjant. Adam, bo o nim mowa, zauroczył się Sandrą od pierwszego wejrzenia. I ta relacja pomiędzy naszą rudą wiewiórką a policjantem kwitła coraz bardziej. Ona podjęła studia, wyprowadziła się od matki i starała się normalnie funkcjonować. I wszystko było by ok, gdyby nie to, że życie planowało jeszcze dokopać naszej bohaterce. Nie dość, że pojawił się w jej życiu pewien mężczyzna z przeszłości i wywrócił życie Sandrze do góry nogami, to jeszcze Caden pojawił się w Polsce - tylko jak? Po co??? I dlaczego znów ten mężczyzna miesza w jej życiu? Czy Adam ma powody do zazdrości? Jak Sandra sobie poradzi z nowymi problemami, które na nią spadną?Tak jak w 1 części, tak i tutaj muszę pochwalić autorkę za świetne opisanie wszystkiego co dotyczy wojska. Piszesz z taką lekkością, jakbyś sama była w wojsku. Co do całości książki, to jest tak jak i 1 tom zaje...sta! Dodam, że i tu bohaterowie rzucają mięsem, więc jak ktoś nie lubi przeklinania w książkach, to to nie jest lektura dla niego. Mi
„Soldier’s desire” Sonia Hallon to książka, która porusza niezwykle trudne tematy i choć zaliczyć możemy ją do gorącego romansu, to nie brakuje w niej cierpienia, bólu i skomplikowanej przeszłości.Sandra wchodzi w dorosłe życie, właśnie wyprowadziła się od swojej matki, która jest alkoholiczką i rozpoczyna studia, ale również pracuje. Dziewczyna wciąż leczy jeszcze złamane serce, do którego przyczynił się Caden. Poznała przystojnego Adama, który jest policjantem i nieco pomaga uśmierzyć ten ból, niemniej jednak w mojej ocenie nie zawsze robi to szczerze i zgodnie z tym, jak ja widziałabym pomoc w takich sytuacjach. Nie mnie tu jednak oceniać, jaką formę pomocy kto w życiu wybiera. Mając świadomość przeszłości dziewczyny, zdecydowanie powinien bardziej się postarać, szczególnie w chwilach załamania, w których Sandra decydowała się na wspomaganie się alkoholem dla uśmierzenia trapiącego ją bólu. Przeszłości oczywiście nie da zostawić się za sobą i zawsze przypomni o sobie w najmniej spodziewanym momencie, tak też było w tym przypadku…Książka to historia, w której poruszony został przede wszystkim temat dorosłego dziecka alkoholika i tego, jakie skutki w dorosłym życiu odczuwa taka osoba. Nie jest łatwo ułożyć sobie życia, gdy trapią nas demony przeszłości. W książce nie brakowało emocji, nie brakowało bólu i cierpienia, które często związane były z przeżyciami z przeszłości. Jak wielki wpływ na nasze życie
Avatar użytkownika - zaczytaj_chwile
zaczytaj_chwile
Przeczytane:2024-07-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Jak długo żal może rozdzierać w sercu ranę pozostawioną przez ukochanego? Sandrze pozostał jedynie list, którego treść nie do końca daje usprawiedliwienie pustki, jaką jej pozostawił. Studia i praca pochłania większość czasu dziewczynie, ale nie koi złamanego serca.

⠀Adam coraz cześciej zagląda do kawiarni, flirtuje, składa propozycje. Potrzeba bliskości, ukojenia buduje bliższą relację miedzy nimi. Czy to droga do uczucia, którego pragną? Czy będzie ono miało dla obojga takie samo znaczenie i wartość? Wkrótce się o tym przekonają. Pozbawiona miłości rodziców Sandra, układa na nowo plany, chce osiągnąć stabilizację i bezpieczeństwo. Zamieszkuje z koleżanką, oddaje się w wir pracy i nauki. Chwile spędzane z Adamem dają poczucie bezpieczeństwa, potrzebę bliskości. Czy to wystarczy aby zbudować na tym stabilny związek?

⠀Chciał zapomnieć, uciekł w obawie, że ją skrzywdził. Demony przeszłości, tęsknota za „wiewiórką” nie pomaga w codziennym życiu. Próbuje zapełnić pustkę dawką adrenaliny, treningami a nawet wstępuje do klubu motocyklowego Mad Dogs. Wezwanie na kolejną misję do Europy stwarza szansę spotkania tej, która skradła serce, a do czego bał się przyznać nawet przed samym sobą. Już po wylądowaniu w Polsce uruchamia wizję działania, obserwacji i odnalezienia Sandi. Nie spodziewał się, że ktoś jeszcze jest nią zainteresowany. Czy pozwoli jej odejść w ramiona innego? Czy rywal ma wobec niej uczciwe zamiary?

⠀Kolejny cios emocjonalny Sandra otrzymuje, gdy zjawia się po kilkunastu latach ojciec, chcąc wynagrodzić porzucenie, wytłumaczyć i uzyskać przebaczenie, zanim zabierze go choroba. Zaskakiwana wciąż od życia kolejnymi wydarzeniami Sandi chce innej przyszłości, wolnej od bólu, nienawiści.

⠀Chce kochać i być kochaną, nie chce nikogo skrzywdzić i być krzywdzoną. Który z obu mężczyzn okaże się dobrym wyborem? Obaj ją zranili, zawiedli. Czy serce wybierze wbrew, temu co podpowiada rozsądek? Czy ktoś wyjdzie z tego trójkąta wygrany?

⠀Wspaniała historia, porusza wiele tematów dotyczących min. dorosłości dziecka pozbawionego rodzicielskiej miłości, porzucenia, traumy żołnierza po odbytych misjach. Książka, która pochłania od pierwszych stron, wstrzymuje oddech a na koniec zostawia czytelnika z otwartą buzią. Zaskakująca decyzja bohaterki w zakończeniu, sprawia, że niecierpliwie czekam na ciąg dalszy.

⠀Polecam lekturę, dajcie ponieść się tej obsesji i pragnieniu.

Soldier's obsession
Sonia Hallon0
Okładka ksiązki - Soldier

Dziewiętnastoletnia Sandra nie miała łatwego dzieciństwa. Było pełne krzywdy i awantur. Jej matka wolała sięgać po alkohol, zamiast zajmować się dzieckiem...

W twoich oczach
Sonia Hallon0
Okładka ksiązki - W twoich oczach

Iga ma już za sobą cztery dekady życia. Wydaje jej się, że wszystko, co dobre, minęło. Czuje się samotna i wyobcowana. Mąż od dłuższego czasu nie okazuje...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski