Śmierć Stalina

Ocena: 5 (1 głosów)

Związek Radziecki, rok 1953. Nagła śmierć Józefa Stalina spycha pogrążony w chaosie kraj na krawędź wojny domowej. Strach, korupcja i zdrada są na porządku dziennym. Wśród najbliższych współpracowników satrapy rozpoczyna się bezkompromisowa walka o władzę. Na szali losy narodu i całego świata. Mistrzowska satyra polityczna oparta na autentycznych wydarzeniach. Na ekrany kin wchodzi właśnie bardzo dobrze oceniana przez krytyków adaptacja w reżyserii Armando Iannucci. W rolach głównych między innymi Steve Buscemi i znany z Monty Pythona Michael Palin.

„Kilka minut po rozpoczęciu lektury powieści graficznej wiedziałem, że chcę zrobić wersję filmową.” – Armando Iannucci, scenarzysta / reżyser

Informacje dodatkowe o Śmierć Stalina:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-05-23
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-8110-534-7
Liczba stron: 144
Tłumaczenie: Wojciech Birek

więcej

Kup książkę Śmierć Stalina

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Śmierć Stalina - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-06-06, Ocena: 5, Przeczytałem,

STALIN WIECZNIE ŻYWY

Dyktatorzy – któż ich nie zna i któż w mniejszym lub większym stopniu się nimi nie interesuje? Stalin, Lenin, Hitler i im podobni od lat fascynują kolejne pokolenia i jednocześnie przyciągają kolejnych twórców, którzy podejmują temat ich życia, śmierci, zbrodni i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Czy więc można jeszcze powiedzieć w tej kwestii coś oryginalnego? Nie, ale można w znakomitym i stylu powtórzyć to, co już było, tworząc poruszające i intrygujące dzieło. I tak właśnie jest w przypadku satyrycznej „Śmierci Stalina”, która zamiast ściśle trzymać się historycznych faktów, przepuszcza wszystko przez krzywe zwierciadło, oferując nam fabułę, która bardziej trafia do serca i umysłu, niż większość opracowań naukowych.

28 lutego 1953 roku. W rozgłośni Wszechzwiązkowego Radia trwa koncert fortepianowy. Pech chce, że wykonania na żywo słucha sam Stalin, który zachwycony pracą pianistki, żąda nagrania z tego występu. Radiowcy wpadają w panikę, bo koncert nie był rejestrowany, w pośpiechu zaczynają przygotowania do odtworzenia go, ale wszystko zaczyna się sypać. Pianistka, przeciwniczka Stalina, nie zamierza specjalnie dla niego powtórzyć wykonania, dyrygent wpada w panikę i nie jest w stanie dyrygować itd. W tym ferworze nikt nie wie, że na szczytach władzy zaczynają dziać się rzeczy, które zmienią wszystko. Oto bowiem wkrótce Stalin dostaje ataku serca. Zanim wezwany zostanie lekarz, musi zebrać się komitet by o tym zdecydować. Beria, który jako pierwszy przybywa na miejsce, zaczyna knuć. Kolejni oficjele też rozpoczynają własną polityczną grę. Co dla nich wszystkich i całego kraju oznaczać będzie zbliżająca się nieuchronnie śmierć tyrana?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/06/smierc-stalina-fabien-nurythierry-robin.html

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy