Silver Surfer. Czarny

Silver Surfer przepadł w czarnej dziurze wraz z resztą najpotężniejszych obrońców kosmosu. To jednak nie koniec jego historii! Strażnik Kosmicznych Szlaków może jeszcze ocalić swoją duszę, o ile tylko odnajdzie w niej światło i dość siły, by stawić czoło wszechpotężnemu Królowi w Czerni. Czy jednak odważy się przebudzić coś, co może przynieść gwiazdom zagładę? I jaką rolę odegrają w tej historii kosmiczne symbionty, z których wywodzi się Venom?

Autorem tej opowieści jest znany z mrocznych i niesztampowych historii Donny Cates (,,Doktor Strange", ,,Thanos", ,,Thor", ,,Venom"), a rysunki stworzył Tradd Moore (,,All-New Ghost Rider", ,,The New World"). Album zawiera zeszyty #1-5 serii ,,Silver Surfer: Black".

Informacje dodatkowe o Silver Surfer. Czarny:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-05-18, Ocena: 4, Przeczytałem,

W CZARNEJ DZIURZE

Silver Surfer to postać, która na polskim rynku co jakiś czas pojawia się w tym czy innym tytule Marvela, rzadko kiedy jednak na pierwszym planie. Ten album, okazjonalny przecież, tego stanu rzeczy nie zmienia, bo nie zapoczątkowuje regularnej serii ze Srebrnym Surferem na polskim rynku, ale stanowi bardzo przyjemną propozycję dla fanów tak postaci, jak i marvelowskiego kosmosu. Tym bardziej, że twórcy wyciskają ze sztampowej w założeniu opowieści naprawdę dużo dobrego.

Wydawałoby się, że wpadnięcie w czarną dziurę to koniec. Dla Silver Surfera jednak to dopiero początek niezwykłego wzywania i swoistej podróży w celu ratowania własnej duszy. W czerni czeka na niego wiele zagrożeń, ale też sprawdzian własnej siły i światła. A na horyzoncie czeka na niego sam Król w Czerni...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung