reklama

SEKRET PANNY WATANUKI: TOM 2

Leila Watanuki skrywa sekret: mieszka w love hotelu. Owaru Sangatsu, który dowiaduje się o tym przypadkowo, wymusza
na niej zgodę na wspólne zamieszkanie. Na jaw szybko wychodzi kolejna tajemnica dziewczyny: w dwuznacznych sytuacjach pot leje się z niej strumieniami, wywołując istny POTOP!
Tymczasem przystojny wiceprzewodniczący w okularach, Rikka, nabiera podejrzeń. Oznajmia, że zajmie się tresurą Owaru! Drugi tom zwariowanej komedii romantycznej o dorastaniu wjeżdża na pełnym gazie!

Informacje dodatkowe o SEKRET PANNY WATANUKI: TOM 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-12-04, Ocena: 4, Przeczytałem,

HOTEL OF LOVE

„Sekret panny Watanuki” to komedia romantyczno-erotyczna, jakich wiele. Tak przynajmniej mogłoby się wydawać, bo już sam fakt, że jest to opowieść bardziej skierowana do osób płci pięknej stanowi pewne zaskoczenie – w końcu całość oparta została na typowo męskich schematach. Ale to także zaskakująco udana, jak na Emę Toyamę opowieść, która naprawdę wciąga, śmieszy i dostarcza ciekawych przeżyć.

Główną bohaterką jest nastoletnia Leila Watanuki, dziewczyna nie dość, że piękna, to jeszcze będąca szkolną prymuską i przewodniczącą. Zawsze najlepsza, zawsze doskonała, skrywa jednak sekret, którego ujawnienie zniszczyłoby jej życie. Leila mieszka bowiem w zostawionym im przez ojca, a prowadzonym przez matkę Love Hotelu. Nie cierpi tego miejsca i wszystkich zboczeńców, chce się stąd wyrwać i ukrywa przed wszystkimi prawdę, ale pewnego dnia szkolny kolega i rywal zarazem, Owaru Sangatsu, odkrywa wszystko i zaczyna ją szantażować.
Akcja drugiego tomiku rozpoczyna się w chwili, gdy w życiu Leili zaczyna źle się dziać. Szkolna koleżanka Ururu nie dość, że odkrywa, iż ona i Sangatsu są w love hotelu, to jeszcze widzi ich w dziwacznych, jednoznacznie kojarzących się strojach. Gdy Leila decyduje się wyznać jej prawdę, Sangatsu kłamstwem wybawia oboje z kłopotów. Ale czy na pewno? Przekonana o słuszności ich działań Ururu też chce do nich dołączyć i być tą dobrą a jej próby mogą doprowadzić do wyjawienia całego sekretu…
Tymczasem przystojny Rikka, wiceprzewodniczący samorządu i jedyna osoba, przy której zestresowana Leila się nie poci (a wierzcie, ona na tym polu potrafi zgotować prawdziwy potop), widzi że z naszą bohaterką coś się dzieje. Czy sekret panny Watanuki uda się zachować? I co jeszcze czeka biedną dziewczynę? Bo wiadomo, że to jedynie początek…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/12/sekret-panny-watanuki-2-ema-toyama.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung