reklama

Sami. Mroczny wir. Tom 5

Piąty tom serii fantasy o kilkorgu dzieciach, które pewnego dnia obudziły się w opustoszałym mieście. Po odejściu Dodjiego dowodzenie grupą przejął Ivan, ale nie bardzo uśmiecha mu się ta rola i proponuje, by nowego szefa wybrać przez głosowanie. Tymczasem okazuje się, że Dodji został zamordowany. Dzieci, za namową Leili, postanawiają wejść do ,,czerwonej strefy", by znaleźć zabójcę. Zamiast tego poznają prawdę o zniknięciu i dowiadują się, że jednak nie są całkiem SAMI... Pierwszy tom serii został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angouleme w kategorii najlepszy komiks dla młodzieży w wieku 9-12 lat. W 2017 r. na podstawie serii powstał film fabularny pod tym samym tytułem. Autorem scenariusza serii jest francuski scenarzysta komiksowy Fabien Vehlmann (,,Green Manor"). Za rysunki odpowiada uznany belgijski rysownik Bruno Gazzotti (,,Le petit Spirou", ,,Soda"). Pierwszy tom serii otrzymał w 2007 roku nagrodę na Festiwalu w Angouleme w kategorii komiksów dla dzieci od 9 do 12 lat. W 2017 roku seria została zaadaptowana na film fabularny.

Informacje dodatkowe o Sami. Mroczny wir. Tom 5:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-04-04, Ocena: 6, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

W piątej odsłonie cyklu widzimy następstwa niektórych wydarzeń z poprzedniego albumu. Grupa jest bowiem zmuszona wybrać nowego przywódcę, przed którym stanie naprawdę poważne zadanie zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim dzieciakom. Jakby tego było mało, odnalezione zostaje ciało Dodjiego, który został zamordowany (dla autora naprawdę nie ma tu tabu i jest gotów uśmiercić jednego z głównych bohaterów). Kto stoi za tym przerażającym czynem? Czy inne dzieciaki są zagrożone? W umyśle młodych bohaterów, jak i samego czytelnika pojawia się tutaj znacznie więcej pytań tego typu. Twórca dodatkowo do tego całego scenariuszowego postapokaliptycznego galimatiasu dorzuca kolejne mroczne sekrety, które jeszcze bardziej podkręcają klimat dzieła i zachęcają do jego regularnego śledzenia.

Na plus albumu należy zaliczyć również pewien rozwój niektórych małoletnich postaci. Wydarzenia, których są uczestnikami, wymuszają bowiem na nich przyspieszone dorastanie, tak aby stać się ostoją dla młodszych członków grupy.

W życiu dzieci, które zostały same w mieście nadeszły duże zmiany. Ivan, chociaż tak naprawdę nie chce, przejmuje dowodzenie. Ma nadzieję, że to tylko chwilowe i proponuje, aby zrobić głosowanie. Jednak teraz jest coś ważniejszego – sprawa morderstwa Dodjiego. Pragną odkryć kto za tym stoi i w tym celu udają się do „czerwonej strefy”. To, czego się dowiadują, mocno ich zaskakuje. Co takiego odkryją dzieci? Jakie przygody przeżyją?

Komiks okazała się ciekawy i wciągający, a także pełen przygód. Co prawda nie znamy wszystkich poprzednich tomów, jednak nie przeszkadzało nam to, w zrozumieniu co się dzieje. Ten tom (oraz te, które udało nam się już przeczytać) na tyle nas zaciekawił, że z chęcią poznamy je wszystkie.

Wizualnie komiks jest ciekawy. Ilustracje przyciągają wzrok, zachęcając do poznania treści.

Komiks pt.: „Sami. Mroczny wir.” nam się spodobał i polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Nightwing, tom 4, Starzy i nowi wrogowie
Okładka ksiązki - Nightwing, tom 4, Starzy i nowi wrogowie

Czwarty i ostatni tom przygód Nightwinga z serii DC Odrodzenie. Blüdhaven stało się dla Dicka Graysona domem. Nihgtwing za cel postawił sobie ochronę...

Trolle z Troy (vol. 1-4)
Okładka ksiązki - Trolle z Troy (vol. 1-4)

Bestsellerowa seria scenarzysty Christophe'a Arlestona, twórcy wielu opowieści o świecie Troy, w tym Lanfeusta z Troy! Pierwszy tom zbiorczy cyklu Trolle...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung