Saga winlandzka 8

Thorfinn znów przeszedł w swoim życiu poważną zmianę, ale tym razem ma przed sobą kolejny cel - dotrzeć do Winlandii. Czy będzie ku niemu dążył czy może jednak zabawi dłużej na Islandii? Chyba że los co innego skrywa w zanadrzu...

,,Saga Winlandzka" to epopeja, w której nie brak intryg, pokazanych z rozmachem scen walk, berserków czy Jomswikingów, elitarnych wojowników (niektórzy badacze twierdzą, że stacjonowali oni na Wolinie!). To też barwne, nierzadko historyczne, postacie - Thorfinn, Askeladd, Floki czy Leif.

Zapraszamy na niesamowitą sagę, która zdobyła szereg nagród i jest uznawana za jedną z najlepszych serii o wikingach, jaka kiedykolwiek powstała! W roku 2019 komiks został przeniesiony na ekrany jako serial animowany.

Informacje dodatkowe o Saga winlandzka 8:

Saga winlandzka 8 - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2024-04-16, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Pierwszy tom mangi po który sięgnęłam po obejrzeniu drugiego sezonu anime. Miałam pewne obawy, ale najwyraźniej niepotrzebnie - graficznie jest dobrze, treściowo takoż, a skomasowanie dwóch tomów w jednym doskonale działa na objętość historii, którą dostajemy za jednym zamachem. Polecam.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-06-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

DOTRZEĆ DO WINLANDII

W końcu doczekałem się kolejnego tomiku „Sagi Winlandzkiej”, znakomitej serii mangowej, która chyba każdego potrafi porwać. Bo ja osobiście nie przepadam za historycznymi opowieściami, nawet te komiksowe rzadko kiedy potrafiły mnie porwać, a i to najczęściej, kiedy były przełamane czymś więcej (jak najlepsze tomy „Thorgala”), a jednak ten cykl mnie wciągnął. I wciąż robi wrażenie.

Na Thorfinna czeka kolejne wyzwanie. Tym razem ma być nim dotarcie do Winlandii. Pytanie jednak czy pójdzie tą drogą, zostanie jeszcze w Islandii, czy może wydarzy się coś, co pchnie go w zupełnie innym kierunku?

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung