Rzeczy, które robisz we Lwowie, będąc martwym

Ocena: 3 (1 głosów)

GDY GINIE POLAK NA UKRAINIE, KAŻDY SCENARIUSZ JEST PRAWDOPODOBNY…

W Olesku koło Lwowa, pod murami magnackiego zamku, dawnej siedziby Sobieskich, w tajemniczych okolicznościach ginie młody Polak. Jerzy Kawalec, nauczyciel z Radomia i przyjaciel rodziny zamordowanego, postanawia wyruszyć na Ukrainę, aby poprowadzić własne, prywatne śledztwo. Razem z kolegami – nietuzinkowym księdzem oraz znudzonym konsulem – jest o wiele bliżej rozwiązania zagadki, niż można by się spodziewać. Gdyby tylko miejscowa policja współpracowała zamiast utrudniać, a ktoś skutecznie nie zacierał śladów i nie mylił tropu. Prawda okaże się jednak zgoła inna od podejrzeń…

Informacje dodatkowe o Rzeczy, które robisz we Lwowie, będąc martwym:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-07-04
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-8147-459-7
Liczba stron: 286

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Rzeczy, które robisz we Lwowie, będąc martwym

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Rzeczy, które robisz we Lwowie, będąc martwym - opinie o książce

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2019-08-02, Ocena: 3, Przeczytałam,

„Rzeczy, które robisz we Lwowie, będąc martwym” jest debiutem literackim Tomasza Nowakowskiego. To kryminał liczący niecałe 300 stron, wydany w trochę mniejszym formacie niż większość książek, z króciutkimi rozdziałami, który czyta się ekspresowo. Ja przeczytałam całość w jedno niedzielne popołudnie. 
Historia, jak to w kryminałach bywa, zaczyna się od trupa. Trup pada na Ukrainie, pod Lwowem, jest nim młody Polak. Jako że ukraińska policja nie jest skora do łapania przestępcy, swoje prywatne śledztwo rozpoczynają Jerzy Kawalec, nauczyciel historii w radomskim liceum oraz jego kolega z pracy, ksiądz Stanisław. Mężczyźni i tak mieli w planach urlop na Ukrainie, a że zamordowanym jest syn znajomego, to panowie podejmują się dojścia do prawdy na własną rękę...
Bohaterowie powieści są ciekawi i barwni, szczególnie ksiądz Stanisław. Narrator jest dobrym obserwatorem rzeczywistości, w książce pada dużo ciekawych uwag na temat Polski. Styl jest bogaty, dużo nawiązać do historii oraz szeroko pojętej kultury. Narrator ma bardzo ironiczne podejście do rzeczywistości, język jest bardzo uszczypliwy – mimo że lubuję się w takich narracjach, to niestety muszę przyznać, że tutaj było tego dla mnie trochę za dużo. Za dużo, za mocno, za bardzo negatywnie. Podejrzewam że miało to mieć wydźwięk mocno ironiczny i prześmiewczy, ale do mnie kompletnie nie trafiło. Myślę, że książka na szansę znaleźć fanów wśród uważnych obserwatorów z ironicznym podejściem do życia – tacy czytelnicy na pewno będą się przy niej dobrze bawić.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Z pamiętnika jeża Emeryka
Marta Wiktoria Trojanowska ;
Z pamiętnika jeża Emeryka
Obca kobieta
Katarzyna Kielecka
Obca kobieta
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Oczy Mony
Thomas Schlesser
Oczy Mony
Rok szarańczy
Terry Hayes
Rok szarańczy
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy