Rzeczowo o modzie męskiej

Jak rozpoznać koszulę dobrej jakości?

Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót?

Co to jest sprezzatura?

I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny?

Elegancja to nie podążanie za trendami. To przede wszystkim klasyczne i ponadczasowe fasony, tkaniny i wzory, umiejętność łączenia poszczególnych elementów garderoby, a także stosowanie kilku prostych zasad.

Rzeczowo o modzie męskiej jest kompleksowym, przystępnie napisanym przewodnikiem po świecie mody męskiej. Zawiera praktyczne porady i wskazówki, a także liczne ciekawostki na temat ubioru i historii legendarnych modeli. Przeznaczony jest dla panów bez względu na wiek i preferowany styl.

Informacje dodatkowe o Rzeczowo o modzie męskiej:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2013-12-04
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7924-112-5

Kup książkę Rzeczowo o modzie męskiej

Rzeczowo o modzie męskiej - opinie o książce

Michał Kędziora Mr. Vintage "Rzeczowo o modzie męskiej" poradnik, jest to moja druga książka Michała i chociaż jest o męskich ubraniach przykuła moją uwagę, ponieważ kocham ciekawostki.
Zastanawialiście się kiedyś nad tym czy spodnie powinny być ciemniejsze od marynarki czy na odwrót albo czy najlepszym wyborem jest czarny garnitur? Na te wszystkie nurtujące nas pytania oraz te na które nigdy byśmy nie wpadli odpowiada ta książka.
Na początku wstęp o modzie męskiej, krótko i rzeczowo a potem powoli i stopniowo poznajemy wiele szczegółów na które na pewno wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. A jak nazwalibyście buty męskie? Ja na każde mówię buty a tak na prawdę to wiedenki, angielki, lotniki, brogsumy i wiele innych nazw, a rodzaje tkanin koszulowych to popelina, twill, oksford itp., coś czuje że następne zakupy z mężem nie będą takie szybkie jak się tego naczytam. Najbardziej zainteresował mnie rozdział o krawatach, przyznaje się bez bicia nie wiem jak go wiązać i mam nadzieję że teraz już się nauczę i wreszcie dowiem czy dobieramy krawat do sukienki czy nie.
Taka książka też na prawdę przydatna jest też dla kobiet bo kto jak nie my pierzemy te męskie ubrania i prasujemy, teraz nigdy żaden sweterek się nie skurczy a koszula nie wyblaknie bo będziemy wiedzieć co prać ręcznie a co w pralce i w ilu stopniach. Można też poznać materiały i faktury to jest przydatne też dla nas w końcu z tych samych robi się też ubrania dla nas, czyli można uznać że książka dla dwojga.
Ja tą książkę pokochałam od pierwszego wejrzenia i na pewno stanie gdzieś na jednej z głównych półek, tak żebym mogła sobie na nią patrzeć i w wolnej chwili poznawała tajniki męskiej mody. Z całego serca polecam Wam ją też.

Avatar użytkownika - anilachima
anilachima
Przeczytane:2019-03-10,

Rzeczowo i stylowo

Dzisiaj coś, czego jeszcze tu nie było. Gatunek, który właściwie nie występuje w mojej biblioteczce – poradnik. Moda nigdy nie interesowała mnie jakoś szczególnie, ale skoro pozycja autorstwa Michała Kędziory już trafiła w moje ręce, postanowiłam ją przejrzeć. Nie uwierzycie, jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że moda męska rzeczywiście istnieje. Do tej pory żyłam w przekonaniu, że czarny garnitur i biała koszula załatwiają sprawę (owszem, załatwiają – na pogrzebie).

Oprócz porad (bardzo przejrzystych i zrozumiałych) dotyczących odpowiedniego doboru ubrań do okazji, w książce znajduje się dużo wskazówek mówiących o doborze tkanin oraz jakości materiałów, co może przydać się również paniom. Dla mnie najciekawsze były historyczne ciekawostki o pochodzeniu niektórych ubiorów. Dla osób, które nie chcą czytać całego poradnika, na końcu każdego rozdziału znajdują się najważniejsze zasady obowiązujące w doborze danego ubrania oraz lista najczęściej popełnianych błędów.

Dla kogo jest ta książka? Rzeczowo o modzie męskiej to nie tylko poradnik dla mężczyzn, którzy chcą wyglądać dobrze i interesują się modą, choć i oni znajdą tu pewnie dużo przydatnych porad i ciekawostek. To również dobra pozycja dla kogoś, kto zaczyna przygodę z tą dziedziną (być może dorastający syn?). Choć wielu panów w życiu się do tego nie przyzna, bardzo wielu z nich jest ubieranych przez żony i partnerki, więc im również ten poradnik może pomóc w zakupach z wybrankiem serca. Poradnik z pewnością może służyć przez lata a nawet pokolenia. Dlaczego? Ponieważ Michał Kędziora konsekwentnie podkreśla, że klasyka się nie starzeje a ten poradnik skupia się właśnie na klasyce.

Podoba mi się estetyczna strona książki, wiele pomocnych ilustracji (pokazujących jak coś powinno wyglądać a jak na pewno nie) oraz umieszczanie najważniejszych informacji w ramkach. Rzeczowo o modzie męskiej jest wydaniem idealnym nie tylko na prezent, ale również takim, które ozdobi domową biblioteczkę, w razie potrzeby służąc pomocą, co wypada założyć a co przysporzy obciachu.

Avatar użytkownika - prostymislowami
prostymislowami
Przeczytane:2017-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka określona jest mianem poradnika, chociaż ja najchętniej opisałabym ją jako vademecum lub podręcznik. Zdecydowana większość tekstu traktuje o różnicach, plusach, minusach różnego sposobu ubierania się, dobierania kolorów, łączenia fasonów. Dużo mniej jest tutaj praktycznych wskazówek czy ciekawostek. Jest to raczej podręcznikowy opis tego jak np. rozpoznać koszulę dobrej jakości, czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki, dlaczego czarny garnitur nie jest uniwersalny. Czy jest to książka, która przypadnie do gustu każdemu mężczyźnie? Absolutnie nie. Musicie zadać sobie pytanie czy a) taka tematyka w ogóle Was interesuje, b) jak bardzo znacie się na podstawowych zasadach dobierania garderoby. Jeśli moda męska nie jest Waszą pasją, albo wręcz przeciwnie, na garniturach, krawatach i spodniach w kant "zjedliście zęby" to myślę, że nie warto inwestować w ten tytuł. Jeśli jednak chcecie rozpocząć swoją przygodę z bardziej eleganckim stylem ubierania się, nie znacie podstaw i chcielibyście sięgnąć po książkę, która jest kompendium wiedzy na ten temat, to będzie to odpowiednia lektura dla Was.

Rzeczowo o modzie męskiej. Poradnik każdego mężczyzny
Michał Kędziora0
Okładka ksiązki - Rzeczowo o modzie męskiej. Poradnik każdego mężczyzny

Jak się ubrać na ślub przyjaciela, jak na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót? Co to jest...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski