Głównym bohaterem jest tytułowy Rudin, będący przedstawicielem "zbędnych ludzi". Gdy pojawia się po raz pierwszy, zachwyca cały dworek szlachecki oraz jego gości. Jest osobą która głosi piękne myśli i ideały ale sam ma problem z ich wcielaniem w życie. Mówi o miłości ale sam jak się okazuje, kochać nie potrafi. Książka jest jedną z pierwszych w Rosji społeczno-psychologicznej. Poznajemy głównego bohatera z punktu widzenia innych bohaterów, pocżatkowo jesteśmy zauroczeni Rudinem, potem go nie lubimy, a na koniec nam go żal. Bohater ten nie może znaleźć swojego miejsca, dopasować się do otaczających go realiów. Pozycja ta jest bardzo interesująca, smutna ale zdecydowanie warta uwagi.
Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 1985 (data przybliżona)
Kategoria: Inne
ISBN:
Liczba stron: 171
Tytuł oryginału: Rudin
Język oryginału: rosyjski
Tłumaczenie: Jadwiga Dmochowska
"Wiosenne wody" to jeden z późnych utworów Turgieniewa, w którym pobrzmiewa ton smutku i żalu za utraconą młodością. Jest to opowieść o pierwszej miłości...
Opowiadania:- Chor i Kalinycz- Jermołaj i młynarka- Kryształowa woda- Bieżyńska łąka- Basior- Kościotrup- Las i step...
Przeczytane:2018-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam,
Jest to na pewno poruszająca książka, pozwala nam poznawać Rudina oczami bohaterów, na początku jesteśmy nim zauroczeni, potem czujemy niechęć a następnie jest nam go żal. Ale właśnie to że Rudin nie może znaleźć swojego miejsca, że potrafi pięknie mówić, ale nie potrafi wytrwać w swoich postanowieniach czy ideach jest bardzo smutne. Chce kochać ale nie potrafi, a potem ginie zapomniany przez wszystkich.