Rodzina we współczesnym świecie

Książka Rodzina we współczesnym świecie poświęcona jest rodzinie w ujęciu socjologicznym - jej roli, modelu, stanu i przeobrażeń w przestrzeni historycznej. Lektura zainteresuje socjologów i badaczy nauk społecznych. W polskiej literaturze socjologicznej występuje niedobór opracowań syntetycznych odzwierciedlających obraz rodziny w świecie współczesnym, które byłyby zarazem skorelowane z cząstkowymi, rozproszonymi badaniami empirycznymi. Chcę ten niedobór uzupełnić. Pomogą mi w realizacji tego zadania opublikowane przeze mnie w latach 1990-2001 artykuły i rozdziały w pracach zbiorowych mające charakter syntetycznych opracowań. Pisałem je, kierując się pewną myślą przewodnią, w związku z czym powstały trzy cykle publikacji dotyczących rodzin współczesnych: (1) opracowania ogólne charakteryzujące rodzinę współczesną; (2) opracowania podejmujące wybrane ważne zagadnienia szczegółowe dotyczące rodziny współczesnej; (3) opracowania charakteryzujące współczesne rodziny polskie. Jedna z publikacji miała charakter futurystyczny.

Informacje dodatkowe o Rodzina we współczesnym świecie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
Data wydania: 2003-03-10
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 83-232-1223-6

Kup książkę Rodzina we współczesnym świecie

Rodzina we współczesnym świecie - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung