Rake's Redemption

Tom 4 cyklu Wind Dragons MC

Czwarty tom legendarnej serii motocyklowej!

Historia największego łobuza ze wszystkich bikerów!

Rake to największy kobieciarz w klubie Wind Dragons. Kocha kobiety i to ze wzajemnością. Im więcej niewiast w jego życiu, tym lepiej. Jednak niewiele osób wie, że Rake za fasadą bawidamka skrywa pewien sekret. Kiedyś kogoś kochał i wie, jaki smak ma prawdziwa miłość.

Serce Rake’a należało w przeszłości do Bailey. Jednak ich drogi bezpowrotnie się rozeszły. Mężczyzna uważa, że już nigdy nie zakocha się w żadnej kobiecie.

Jednak Bailey wraca. Po siedmiu latach ta dwójka ponownie się spotyka, a razem z ukochaną mężczyzny powracają stare tajemnice i wielkie pożądanie. Ale są rzeczy, których nie można wybaczyć nawet komuś, kogo darzyło się tak wielkim uczuciem.

Kiedy Bailey zaczyna grozić niebezpieczeństwo, być może Rake zmieni zdanie.

Informacje dodatkowe o Rake's Redemption:

Rake's Redemption - opinie o książce

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Rake to bez wątpienia najbardziej wyzwolony członek Wind Dragons MC. Zraniony w przeszłości przez miłość swojego życia, teraz korzysta z uroków bycia przystojnym motocyklistą, przebierając w kobietach niczym w rękawiczkach. Gdy ta, która złamała mu serce, niespodziewanie wraca do jego życia, świat zatrząsnął mu się w posadach. Bailey inaczej wspomina ich wspólną przeszłość. Jednak teraz nie jest już nastolatką a to co się wydarzyło pragnie zostawić tam, gdzie tego miejsce - za sobą. Czy można naprawić błędy przeszłości? Czy to co było dobre może wrócić mimo upływu lat i wzajemnych wyrzutów? To wielka niewiadoma, bo Rake nie jest już nastolatkiem, ale bikerem, który nie prowadzi spokojnego trybu życia. Czy Bailey wkroczy do nowego świata, zwłaszcza, że w jej życiu wiele się zmieniło?

Autorka zgrabnie przeplata trudną przeszłość z gorącym romansem a motocykliści w swoich skórzanych kutach dodają tej historii sporą dozę pikanterii. Właśnie to lubię w tym gatunku - mężczyzn, którzy biorą w posiadanie to czego pragną najbardziej nie wahając się podjąć żadnego ryzyka, oraz kobiety, które stają na ich drodze,a które pewnością nie są tutaj słabą płcią. Potrafią dać facetom nieźle popalić a zarazem tak złapać w swoje sidła, aby z przyjemnością przekazali im pałeczkę dowodzenia. Uwielbiam ich potyczki i starcia, dostarczają mi zawsze wiele przyjemności.

Historia Bailey i Rake'a jest słodko-gorzka. Miłość do siebie, którą starali się pogrzebać we wspomnieniach, wraca do nich z podwójną mocą a Wzajemne pożądanie nie ułatwia im omijania siebie szerokim łukiem. Każda próba sabotażu tego uczucia wraca niczym bumerang i sieje w nich spustoszenie dostarczając czytelnikowi sporo rozrywki oraz wywołując rumieniec na policzkach. Ból i cierpienie bohaterów powodował, że nie raz współczułam postaciom. Świat MC jest pełen niebezpieczeństw, zagrożenie może pojawić się zupełnie niespodziewanie. Uwielbiam dozę niepewnosci i zagrożenia, która zawsze czai się na stronach, podnosząc poziom adrenaliny. W serii Wind Dragons MC zostaje przepleciona z humorem, który dodają zabawne dialogi i postacie, które znamy z poprzednich części, a co jest doskonałym zwieńczeniem.

Czy uda się wyjaśnić i naprawić błędy z przeszłości? Czy bohaterowie pogodzą się z przeszłością?

Nie mogę się już doczekać kolejnego tomu, po który bez wątpienia sięgnę. Sin, Arrow, Trucker, Rake. Kogo następnego dosięgnie strzała amora?

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-10-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Świat klubów motocyklowych odrobinę różni się od codzienności zwykłych ludzi. Wkraczając do niego można przeżyć duże zaskoczenie w kwestii tego, jak to wszystko wygląda od środka. Bracia są zawsze na pierwszym miejscu, kobiety stanowią tylko środek do zaspokojenia, a niebezpieczeństwo czai się za rogiem. Ale czy na pewno nie można tam znaleźć także prawdziwego uczucia?   Bailey samotnie wychowuje córkę i jest nauczycielką. Jej życie jest dość monotonne, lecz ona na nic nie narzeka i zwyczajnie docenia to, co ma. Spotkanie dawnych przyjaciółek stanowi dla niej powrót do przeszłości, do której wolałaby nie wracać. Jej złamane, delikatne serce, nigdy się nie zaleczyło, a tajemnice, które przez lata trzyma w sobie wciąż skutecznie spędzają jej sen z powiek. Na dodatek miłość jej życia nie jest już tym, kogo znała. Czy nie lepiej byłoby odciąć się na zawsze, niż pozwolić ponownie wkroczyć tym ludziom do jej życia? Pewnie tak, ale serce nie sługa...   Rake jest poważanym członkiem klubu Wind Dragon `s. Uwielbia kobiety i nie kryje się z tym, a jego podboje należałoby liczyć w setkach. Jedyną przedstawicielką płci żeńskiej, którą szanuje i chroni, jest jego młodsza siostra. Lecz, choć nigdy by się do tego nie przyznał, mimo upływu lat nie zapomniał o swojej pierwszej miłości. Miłości, która niczym duch zjawia się w jego życiu ponownie. Ale Rake nie jest zdolny do wybaczania, prawda?

,,Rake `s Redemption" to już czwarta część cyklu ,,Wind Dragon `s MC" i choć stanowi historię innych bohaterów to dużo łatwiej odbiera się wydarzenia z nią związane, znając już poprzednie tomy. Główne postaci z wcześniejszych części są tu obecne i można podejrzeć jak układa im się w życiu, co stanowi ukłon dla fanów cyklu. Od zawsze mówiłam, że jest to najlepszy tom spod pióra Chantal Fernando i zdania nie zmieniam. Dowodem na to jest fakt, że choć w oryginale czytałam tę książkę bardzo dawno temu to nadal pamiętałam wydarzenia z nią związane, a re-read tej powieści w polskiej odsłonie sprawił mi niemałą przyjemność. Smaku fabule dodaje tajemnica, która poróżniła bohaterów przed laty i druzgocze zarówno ich serca, jak i czytelników, gdy wychodzi na jaw. Klimat powieści jest specyficzny, jednak dobrze oddaje rzeczywistość klubu motocyklowego - trzeba mieć jednak na uwadze, że nie jest to romans pełen słodyczy i wzniosłych słów. Sama postać Rake `a jest skomplikowana, jednak swoimi czynami udowadnia raz za razem przywiązanie do Bailey, ale i skrywane dobre serce, które ujawnia się w kluczowych momentach. Historia przyprawiona jest dozą namiętności, która jednak nie przytłacza; kobiecej i męskiej przyjaźni, które ujmują na różny sposób oraz przeszłości, z którą należy się rozliczyć. A przede wszystkim pokazuje, że rodzinę można stworzyć samemu, a więzy krwi nie są ku temu potrzebne. Pióro Fernando lekko prowadzi czytelnika przez całą powieść i zapewnia przyjemną, czytelniczą rozrywkę. Jeśli lubicie atmosferę MC, warto sięgnąć po tę książkę, ale także poznać cały cykl, jeśli jeszcze go nie znacie.

Crossroads
Chantal Fernando0
Okładka ksiązki - Crossroads

Ranger nie jest już pewien, czy dalej chce być członkiem Wind Dragons. W zasadzie nie jest pewien, jak ma wyglądać cała jego przyszłość, być może już poza...

Arrow's Hell
Chantal Fernando0
Okładka ksiązki - Arrow

Anna jest siostrą Rake’a – członka klubu motocyklowego. Ten fakt sprawia, że życie uczuciowe dziewczyny jest bardzo skomplikowane. Brat na...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung