Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza

Zbiorowe wydanie dwóch książek Astrid Lindgren: ,,Madika z Czerwcowego Wzgórza" oraz ,,Madika i berbeć z Czerwcowego Wzgórza".

Madika i Lisabeth - dwie pełne wdzięku i fantazji dziewczynki - żyją w domu na Czerwcowym Wzgórzu. Madika chce być miła i grzeczna, niestety rzadko jej się to udaje. Ale to chyba nie jej wina, że bez przerwy wpada na takie wspaniałe pomysły? Czasem nawet duże dziewczynki muszą sprawdzić, jak się lata z parasolem z dachu drewutni i czy w pralni sąsiadów naprawdę mieszkają duchy. Przecież liczy się dobra zabawa!

Te pogodne, pełne mądrości opowieści o dzieciństwie, o tym, co małe bohaterki bawi i cieszy, i o tym, co je nierzadko głęboko zasmuca, są wyrazem prawdziwej radości życia.

Astrid Lindgren (1907-2001) to jedna z najbardziej znanych i cenionych na całym świecie autorek książek dla dzieci. W jej dorobku znajdziemy ponad 20 powieści oraz zbiorów opowiadań. Jej książki przetłumaczono ze szwedzkiego na wiele języków. Najsłynniejszymi dziełami Lindgren są ,,Pippi Pończoszanka", ,,Bracia Lwie Serce" oraz ,,Dzieci z Bullerbyn". Co sprawia, że dzieła Astrid Lindgren są tak wyjątkowe? W odpowiedzi na pytanie, skąd czerpie inspiracje, autorka wyjaśniała: ,,Nie istnieje żadne inne dziecko, które może mnie zainspirować, poza tym dzieckiem, którym sama niegdyś byłam. Do pisania książek dla dzieci wcale nie jest konieczne posiadanie własnych dzieci. Trzeba tylko samemu kiedyś być dzieckiem. I mniej więcej pamiętać, jak to było".

Ilon Wikland - szwedzka artystka i ilustratorka znana głównie z prac do książek Astrid Lindgren, m.in. ,,Dzieci z Bullerbyn", ,,Braci Lwie Serce" czy ,,Lotty z ulicy Awanturników". Urodziła się w 1930 roku w Estonii, ale od 14 roku życia mieszkała w Szwecji, gdzie uciekła przed sowiecką okupacją. Astrid Lindgren poznała w 1953 roku w szwedzkim wydawnictwie Rabén & Sjögren, w którym ta pracowała jako redaktorka zajmująca się literaturą dziecięcą.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza:

Kup książkę Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza

Wielka Księga Pippi
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Wielka Księga Pippi

Wielka Księga Pippi to luksusowy zbiór znanych i lubianych powieści Astrid Lindgren o najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce świata. Zawarte...

Zwierzenia Britt-Mari
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Zwierzenia Britt-Mari

Pewnego dnia w życiu piętnastoletniej Britt-Mari zdarzy się coś, z czego zwierzy się swojej przyjaciółce słowami: ,,Nie, Kasjo, nie zwariowałam, tylko...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski