o Przewodnik metodyczny zawiera gotowe scenariusze, które mogą być wykorzystane w całości, bądź też stać się inspiracją dla własnych opracowań katechety.

o Zagadnienia poszczególnych rozdziałów:

- I. Odróżnianie dobra od zła, wolność jako dążenie do prawdy i dobra, formacja sumienia.

- II. Dobro wspólne, umiejętność życia według norm obowiązujących w społeczeństwie.

- III. Miłości jako zasada warunkująca jakość uczuć, pracy i kultury.

- IV. Powołanie do życia w Kościele, społeczeństwie i rodzinie.

- V. Umiejętność samooceny w świetle norm Dekalogu i nauczania Kościoła w zakresie przykazań odnoszących się do człowieka.

- VI. Etyka małżeńska i zasady wychowania potomstwa.

- VII. Osobiste i wspólnotowe przeżywane zbawczych tajemnic wiary w liturgii Kościoła.

Informacje dodatkowe o Przewodnik metodyczny do religii dla kl. 3 szkoły branżowej I stopnia pt. Jestem chrześcijaninem. Kocham Boga i ludzi:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2022-08-31
Kategoria: Podręczniki

Kup książkę Przewodnik metodyczny do religii dla kl. 3 szkoły branżowej I stopnia pt. Jestem chrześcijaninem. Kocham Boga i ludzi

Słownik terminologii medialnej
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Słownik terminologii medialnej

Pierwsze naukowe opracowanie terminów medialnych na gruncie polskim. Słownik ma służyć przygotowaniu młodych ludzi ( i nie tylko) do życia z mediami,...

Ciekawy świat. Emocje
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Ciekawy świat. Emocje

,,Ciekawy świat" to nowa, wyjątkowa seria edukacyjna dla przedszkolaków. Każda z części poświęcona jest innemu obszarowi, tak ważnemu w rozwoju...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska