reklama

Prawda jogi. Przewodnik po historii, filozofii i praktyce

Zwięzły i przystępny przewodnik po początkach, rozwoju, koncepcjach i praktykach jogi.

Joga praktykowana jest przez miliony ludzi na całym świecie ze względu na korzyści fizyczne, duchowe, a nawet psychiczne. Jednak wiele z tego, co wiemy na jej temat, jest mylące. Daniel Simpson napisał ten przewodnik dla wszystkich, którzy chcą poznać i zrozumieć jogę oraz sprawniej poruszać się po jej świecie.

Poza aspektem praktycznym znajdziesz tu historię i filozofię tej fascynującej dyscypliny przedstawioną z wyjątkową wnikliwością. Autor bazuje na najnowszych badaniach naukowych, a nie mitach założycielskich największych szkół współczesnej jogi.

Książka ma zadanie wspomóc zarówno praktykujących, którzy chcą się doskonalić, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jogą.

Daniel Simpson jest wykładowcą w Oxford Centre for Hindu Studies, prowadzi kursy nauczycielskie w Wielkiej Brytanii oraz w szkole jogi Triyoga w Londynie. Jest absolwentem Uniwersytetu Cambridge. Uzyskał także tytuł magistra School of Oriental and African Studies na Uniwersytecie w Londynie.

Informacje dodatkowe o Prawda jogi. Przewodnik po historii, filozofii i praktyce:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-08-24
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 9788382520668
Tytuł oryginału: The Truth of Yoga: A Comprehensive Guide to Yoga's History, Texts, Philosophy, and Practices

Kup książkę Prawda jogi. Przewodnik po historii, filozofii i praktyce

Prawda jogi. Przewodnik po historii, filozofii i praktyce - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-09-07, Ocena: 5, Przeczytałem,

Joga - skąd się to wzięło?

Daniel Simpson oddał w nasze naprawdę świetny przewodnik ,,Prawda jogi. Przewodnik po historii, filozofii i praktyce"! Znajdziemy w nim informacje o początkach jogi, przejdziemy przez jej rozwój, przyjrzymy się koncepcją i praktyką. Wszystko to autor opisał bardzo zwięźle i co najważniejsze zrozumiale dla czytelnika.

Od lat uprawiam jogę jednak tak naprawdę nigdy nie interesowałam się skąd ona się wzięła i tak oto wreszcie miałam okazję się o tym przekonać. Autor opisuje całą filozofię jogi i dość wnikliwie się jej przygląda. Bazuje na starej wiedzy i przede wszystkim badaniach naukowych, a nie szeroko rozpowszechnianych mitach. Całą książkę podzielił na praktyczne, tematyczne rozdziały dzięki którym książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Tak naprawdę dzięki tej książce można się przekonać jaka joga jest cudowna i jak zbawienny może mieć na nas wpływ. Z książką spędziłam bardzo miłe chwile i wyniosłam z niej ogrom ciekawostek. Uważam, że książka ta spodoba się wszystkim osobom, które tak jak ja kochają jogę, ale i tym którzy dopiero chcą zacząć ale nie są do niej do końca przekonani.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski