reklama

Poza Czasem

Podróże w czasie. Światy równoległe. Fizyka kwantowa. Kto z nas choć raz w życiu nie pragnął powrócić do przeszłości, żeby naprawić lub zmienić jakieś zachowanie czy sytuację, albo udać się w przyszłość, żeby sprawdzić, jak potoczy się dana sprawa czy relacja?

W tej pasjonującej książce, podczas rejsu po Nilu w Egipcie, Adamus (oraz zaproszeni przez niego goście - Kuthumi Lal Singh, Kemmet Merlin oraz Saint Germain) zabierają nas w niezwykłą wewnętrzną podróż, w której tłumaczą naturę czasu i pokazują, że podróże w czasie są tak naprawdę możliwe, a wielowymiarowość jest naszą prawdziwą naturą.

W istocie, będąc ugruntowani w swojej świadomości JA JESTEM wykraczamy poza czas i paradoksalnie stajemy się prawdziwymi podróżnikami w czasie i przestrzeni.

Niemal wszystko w ciągu dnia obraca się wokół czasu. Nie zostaje go zbyt wiele na prawdziwe doświadczanie, ponieważ siła jego przyciągania wsysa was do kolejnego zaplanowanego działania. Na swój sposób to jest piękne, ponieważ wszystko jest w jakimś sensie poukładane i ma swoją strukturę. Nie musicie wiele czuć. Dużo myślicie, ale nie musicie czuć, ponieważ nie macie na to czasu. Macie kolejne spotkanie, kolejną wizytę, następną rzecz do zrobienia. (...) Jednak będziemy musieli przełamać ten nawyk. Wydostać się z tego uzależnienia, wyjść poza tę siłę przyciągania. Żeby naprawdę zrozumieć i doświadczyć wielowymiarowej natury prawdziwego JA, musimy wyjść poza czas, ponieważ nie znajdziecie go w czasie. Prawdziwe JA nie przebywa w czasie...

Informacje dodatkowe o Poza Czasem:

Kup książkę Poza Czasem

Poza Czasem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Merry
Merry
Przeczytane:2023-01-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2023, 52 książki 2023,

Czas... Czym jest tak naprawdę? Czy w ogóle istnieje? A może jest tylko wyimaginowaną granicą zamykającą nas w ramach rzeczywistości? Czy da się wyjść poza czas? Daj się zabrać w podróż wraz z Adamusem Saint-Germainem i spróbuj odpowiedzieć sobie na te pytania.

Podróże w czasie, fizyka kwantowa czy światy równoległe interesują wielu. Nie tylko naukowców, ale również zwykłych, można by rzec, szarych ludzi. Nawet ci mocno stąpający po ziemi chcieliby nieraz móc cofnąć czas i naprawić przeszłość. Co w tym temacie proponuje Adamus Saint-Garmain, autor książki ,,Poza Czasem"?

Proponuje przede wszystkim wiele filozoficznych rozważań. Przykładowo wizję cofnięcia się w czasie i zabicia swojego rodzica, co w konsekwencji doprowadziłoby do tego, że nigdy byś się nie narodził, a więc nie istniejesz, czyli nie możesz cofnąć się w czasie. Prawda, że ciekawe?

Ponadto po raz kolejny przeczytałam o tym, że boskość tkwi w każdym człowieku. Zgodnie z jednym z Praw Wszechświata: ,,jak na górze, tak i na dole, jak na dole, tak i na górze". Autor podaje, że królestwo niebieskie tkwi w każdym człowieku, że wszystko jest wewnątrz. Każdy wymiar, każdy poziom świadomości, czas i bezczas, przestrzeń i jej brak. Stąd też stwierdzenie, że Niebo jest na Ziemi, a Ziemia istnieje w Niebie. Daje to ogromne pole do refleksji.

Nawiązując do powyższego autor tłumaczy, że przeszłość jest obecna w teraźniejszości. Wszystkie rzeczywistości są ze sobą połączone. Wystarczy przestać ograniczać zmysły, aby móc poczuć magię i to, że wiele rzeczy dzieje się jednocześnie.

Bardzo ciekawe jest także przestawienie synchroniczności jako zjawiska, kiedy wszystko, o czym pomyślisz, po prostu się dzieje. Na co dzień też doświadcza się takiego wrażenia. Według autora dzieje się to w sposób ciągły, ale ze względu na ograniczenie czasu liniowego nie jesteśmy w stanie tego zauważyć, ponieważ dotyczy to innych rzeczywistości. Wyjście poza czas liniowy ma zmienić to postrzeganie. Autor porównuje odbieranie synchroniczności jak odbieranie paczki. Kurier próbuje ją dostarczyć niezależnie, czy jesteś w domu, czy nie. Nawet, jeśli jej nie odbierzesz, ona ciągle istnieje.

Przyjęcie takiego ogromu dosłownie wszystkiego naraz porównuje do przyjęcia całego albumu CD. Są na nim nagrane wszystkie utwory, nie ma ułożonych nut, nie ma szczególnej kolejności, bo przecież możesz odtworzyć to, co Cię w danej chwili interesuje.

Tę książkę można podsumować cytatem:

,,Użyj mnie jako lustra i zobacz, jak wielowymiarowy jesteś. Wszystko jest wewnątrz. Jesteś istotą ludzką, boską, fizyczną, świetlistą... wszystko w tym samym czasie". To pozycja, którą mogę polecić osobom interesującym się czasem jako wymiarem, a także miłośnikom rozważań filozoficznych. Nie jest to książka bardzo łatwa w odbiorze. Trzeba się trochę pochylić nad tekstem, aby zrozumieć, co autor chce nam przekazać. Niemniej, dla mnie była to bardzo ciekawa lektura.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski