Polscy Terroryści i Zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP

Sławomir Koper w przystępny sposób prezentuje kulisy zamachów i polskich wydarzeń terrorystycznych, aż do czasów współczesnych.

Autor oparł się wyłącznie na faktach, przedstawił je precyzyjnie, bez upiększania i osobistych ocen. Odsłania szczegóły, o których niewielu z nas wiedziało, także i ja. Udowadnia, że terroryzm był zawsze obecny w dziejach ludzkości. Odważnie pokazuje, że my, Polacy, również nie byliśmy wolni od stosowania takich metod.

Jerzy Dziewulski

Każdy terrorysta to zamachowiec, ale czy każdy zamachowiec to terrorysta? Czy terrorysta może być bohaterem? Czy idea uzasadnia zbrodnię? Czy walka Polaków o wolność usprawiedliwiała terror?

To tylko kilka z pytań, które powinien zadać sobie każdy czytelnik tej niezwykłej, nadzwyczaj ciekawej i pouczającej książki.

Vincent V. Severski

Informacje dodatkowe o Polscy Terroryści i Zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP:

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2019-01-30
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788366252011

Tagi: Literatura faktu

Kup książkę Polscy Terroryści i Zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP

Polscy Terroryści i Zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP - opinie o książce

Moje pierwsze spotkanie z piórem Pana Sławomira, z całą zaś pewnością nie ostatnie. Czasami warto przeczytać o czymś nieznanym, skrywanym bądź po prostu wcześniej nie zauważonym. Czytając zastanawiałam się, czy walka o historyczną sprawiedliwość i wolność, usprawiedliwia terroryzm? I nie umiałam sobie na nie odpowiedzieć. A okazuje się, że nasi rodacy byli "aktywni" nie tylko w Polsce ale także w innych, czasami odległych, krajach. Czy zawsze byli po właściwej stronie? Czy byli mordercami, czy może bohaterami? Sprawdźcie sami.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski