Po prostu magia

Tom 1 cyklu Cienie (Katarzyna Rygiel)

Opowieść o dwójce dzieci mających magiczne zdolności. Lina i Kal mieszkają w kraju, gdzie dziewczynki obdarzone magicznym talentem zostają wiedźmami i zajmują się zielarstwem, zaś chłopcy uczą się z ksiąg, korzystają z zaklęć, tworzą eliksiry. Ale dzieci mają inne marzenia. Lina chce uprawiać prawdziwe czary, które pozwalają na przykład zmienić postać, a Kal robić to, co jego mama.

Niełatwo osiągnąć cel, gdy na drodze napotyka się mnóstwo przeszkód. Lina i Kal są jednak uparci. Kiedy wkrótce po swoich dwunastych urodzinach trafiają do akademii magii, muszą sprostać wielu wyzwaniom, które stawiają przed nimi profesorowie, i wykonać wiele niezwykłych zadań. Przy okazji orientują się, że talent nie zawsze pomaga, częściej bywa powodem kłopotów, a okiełznanie własnych czarów to nie lada sztuka.

Czy dwójce przyjaciół uda się zrealizować swoje marzenia i poznać taką magię, jakiej pragną? I czy ona pomoże im odkryć to, co w życiu ważne?

Informacje dodatkowe o Po prostu magia:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2024-06-26

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Klasyczna beletrystyka dla dzieci i młodzieży Fantasy dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 9 lat

Kup książkę Po prostu magia

Po prostu magia - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-07-29, Ocena: 6, Przeczytałem,

?????

Lina i Kal rodzą się z magicznymi predyspozycjami. Niestety są to zdolności przypisywane w ich środowisku przeciwnym płciom - Lina chciałaby zajmować się męską magią, taką jak np. zmiennokształtność, natomiast Kal, od dzieciństwa z zachwytem podpatrujący mamę, marzy o zostaniu wiedźmim.

Tuż po swoich dwunastych urodzinach dzieci wyruszają w podróż - najpierw osobno, a od pewnego momentu już razem - do Akademii Wszechrzeczy, czyli szkoły magii. Mają nadzieję, że tam będą mogły odnaleźć siebie i rozwijać swoje talenty bez ograniczeń.

?????

,,Po prostu magia" to pięknie napisana, poruszająca historia o poszukiwaniu szczęścia i swojego miejsca.

Jej pierwsza połowa poświęcona jest podróży głównych bohaterów do Akademii Wszechrzeczy. Po drodze napotykają oni różne trudności, którym razem stawiają czoła, dzięki czemu dowiadują się coraz więcej o sobie nawzajem. Rodząca się między nimi przyjaźń była miodem na moje serce.

W drugiej połowie książki poznajemy bliżej szkołę magii, jej grono pedagogiczne, uczniów i zwyczaje. Niestety szybko okazuje się, że jest to placówka nieprzyjazna osobom, które myślą i działają nieszablonowo.

Na przykładzie Kala i Liny autorka pokazuje, jak ważne jest pójście z duchem czasu oraz indywidualne podejście do uczniów w systemie szkolnictwa. Choć w książce jest mowa o szkole magii, myślę że jej przesłanie trafi do wielu ,,normalnych" uczniów i pedagogów.

Polecam tę historię wszystkim osobom, które szukają magicznej, wciągającej przygody z morałem.

[9+]

??

[współpraca reklamowa z @wydawnictwo_dwukropek]

Porozmawiajmy o sztuce, tygrysie
Katarzyna Rygiel 0
Okładka ksiązki - Porozmawiajmy o sztuce, tygrysie

Leon, którego mama pracuje w galerii sztuki, a tata jest malarzem, poznaje zjawiskowego Tygrysa z obrazu Henriego Rousseau. Zwierzak wprowadza chłopca...

Wszystkie zaułki przeszłości
Katarzyna Rygiel0
Okładka ksiązki - Wszystkie zaułki przeszłości

Są wakacje. Ula dużo czasu spędza na lekcjach śpiewu, a Feliks się nudzi. Pewnego dnia w Bibliotece Uniwersyteckiej spostrzega tajemniczego mężczyznę,...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;