reklama

Pierwsze chwile z noworodkiem

Pierwsze chwile z noworodkiem to kontynuacja bestsellera położnej Izabeli Dembińskiej „Rodzić można łatwiej”.

W pierwszej części nowej książki autorka skupia się na istocie noworodka i poznaniu potrzeb nowo narodzonego człowieka, w dużo szerszym ujęciu niż zwykła „instrukcja obsługi dziecka”. - Bardzo chcę, aby rodzice potrafili spojrzeć na dziecko, które chwilę temu przyszło na świat jak na odrębną istotę, która odczuwa, posiada swoją sensorykę, wrażliwość na świat a sam proces ciąży i porodu to czynniki wpływające na jego rozwój – tłumaczy Iza Dembińska.
Podkreśla, jak jakość narodzin może wpływać na rozwój dziecka. Poza takim ujęciem, stara się zapoznać rodziców ze zmianami fizjologicznymi, które są naturalne przy adaptacji w świecie zewnętrznym po okresie prenatalnym, ale często właśnie takie zmiany budzą niepokój u rodziców.
W książce wyjaśnione są podstawy pierwszych ważnych umiejętności w sytuacjach trudnych, chociażby zasady pierwszej pomocy. To właśnie one wśród umiejętności praktycznych każdego rodzica, powinny być znacznie ważniejsze niż zakup kolejnych gadżetów… W kwestii podstaw pierwszej pomocy autorkę wspomagają dwie doświadczone ratowniczki medyczne.

W drugiej części położna przekazuje całą wiedzę o laktacji i stara się pomóc zrozumieć jej mechanizmy oraz odkryć podstawy sukcesu karmienia piersią, zarówno po stronie mamy jak i dziecka.
Karmienie, które wydaje się naturalne i instynktowne, początkowo może nie być prostym dla nas zjawiskiem, bo wymaga wiedzy i czasu oraz ogromu wsparcia. Walka z laktacyjnymi mitami to także ważny element w przygotowaniu się do karmienia piersią.
Skupienie się na dziecku jest istotne, ale równie ważne są odpoczynek i regeneracja mamy w tym intensywnym, nowym dla niej okresie. A może sobie w tym pomóc prostymi technikami pracy z ciałem.
Położna Izabela Dembińska zaprasza tym razem w podróż po świecie noworodków, zaprasza wspólnie z zaprzyjaźnionymi specjalistami z zakresu osteopatii pediatrycznej, fizjoterapii kobiecej i ratownictwa medycznego.

Informacje dodatkowe o Pierwsze chwile z noworodkiem:

Wydawnictwo: Oficyna 4eM
Data wydania: 2020-03-11
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Pierwsze chwile z noworodkiem

Pierwsze chwile z noworodkiem - opinie o książce

Co prawda, moje dziecko na świat przyszło ponad dwa lata temu, więc wydawać by się mogło, że niepotrzebne mi książki o rodzicielstwie i pierwszych chwilach z noworodkiem. Ja jednak uwielbiam takie publikacje, a gdy w ręce wpadła mi ta autorstwa Izabeli Dembińskiej, nie mogłam nie podzielić się wrażeniami.

Książka jest kontynuacją Rodzić można łatwiej, czyli poradnika o przygotowaniu do porodu. Tym razem autorka skupia się na chwilach, gdy w ramionach trzymamy już nasze upragnione maleństwo, a jeszcze nie do końca wiemy jak z takim maluchem się obchodzić. Instynkt macierzyński instynktem, ale wiele młodych mam przekonało się, że poród to nie zwieńczenie ciężkiego okresu, a dopiero początek problemów.

Książka została podzielona na dwie części. W pierwszej Izabela Dębińska skupia się na opisie noworodka, pierwszych bardzo istotnych interakcjach z tym małym człowiekiem, rzeczach niezbędnych do przygotowania domu czy sensomotoryce dziecka. W drugiej natomiast dużo miejsca poświęciła karmieniu piersią oraz wskazuje jak może pomóc fizjoterapia.

Książka ujmuje szatą graficzną, jest bardzo czytelna. Poszczególne działy oddzielone zostały od siebie kolorystycznie. Wiedza przybliżona przez panią położną jest podana prosto i logicznie, bez zbędnych dywagacji. Przybliżane kwestie zostały opatrzone stosowną grafiką lub zdjęciami, przez co opisywane kwestie są jeszcze łatwiejsze do przyswojenia. Z tego co zauważyłam, to jedyna publikacja, która tak obszernie opisuje karmienie piersią, czyli niezwykle ważny element, niezbędny na początku nowej drogi.

Miałam kontakt z kilkoma poradnikami dla młodych rodziców, jednak ten zdecydowanie się wśród nich wyróżnia. Żałuję, że nie miałam takiej książki, gdy urodziłam swojego synka.

Rodzić można łatwiej
Izabela Dembińska0
Okładka ksiązki - Rodzić można łatwiej

To pierwszy taki poradnik w Polsce. Doświadczona położna i specjalistka z zakresu bezpiecznego treningu w ciąży pokazuje w nim jak przygotować się do porodu...

Lekko w ciąży
Izabela Dembińska0
Okładka ksiązki - Lekko w ciąży

Po poradnikach ,,Rodzić można łatwiej" i ,,Pierwsze chwile z noworodkiem", czas na kolejny bestseller autorstwa Izy Dembińskiej. "Lekko w ciąży" to coś...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski