reklama

Pewnego lata

„Pewnego lata” to nagrodzona m.in. prestiżową nagrodą im. Eisnera powieść graficzna napisana przez Mariko Tamaki, a zilustrowana przez jej kuzynkę Jillian. Bohaterkami dwie przyjaciółki – Rose i Windy – jeszcze dziewczynki, ale już za chwilę nastolatki.

Opowieść zaczyna się, gdy Rose przyjeżdża z rodzicami do ich domku w miejscowości Awago, by spędzić tam kolejne letnie wakacje. To ich miejsce wypoczynku, od kiedy dziewczynka pamięta, ale tego lata wszystko się zmieni. Rose wplątana zostanie w nastoletnie miłości i rodzinne kryzysy. Wraz z przyjaciółką będzie musiała zmierzyć się z tajemniczym i niepokojącym światem dorosłych.

Informacje dodatkowe o Pewnego lata:

Wydawnictwo: Kultura gniewu
Data wydania: 2018-09-24
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-64858-93-2
Język oryginału: japoński
Tłumaczenie: Łukasz Buchalski

Kup książkę Pewnego lata

Pewnego lata - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-10-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

LATO DOJRZAŁOŚCI

Oto opowieść o młodych ludziach mierzących się z dorosłymi problemami – takim mianem określiły ją same autorki i trudno jest nie zgodzić się ze słusznością tych słów. Przepełniona realizmem, prawdziwością i szczerością, zabiera czytelników do okresu, który chyba każdy doskonale pamięta. Czy wspomina z sentymentem, czy nie – to już inna sprawa, ale każdy będzie mógł się identyfikować z bohaterkami, niezależnie od płci. A wszystko to w poruszającej, wciągającej i fascynującej opowieści, w sam raz dla starszych nastolatków i dorosłych odbiorców.

Rose nie jest już dzieckiem, ale jeszcze nie nastolatką – i fakt ten ma wielkie znaczenie dla jej egzystencji. Bo życia dopiero się uczy, odkrywa prawdy o nim, stara się odsiewać mity od faktów, ale nie ma do tego jeszcze należytego doświadczenia. To lato stanie się jednak dla niej prawdziwą lekcją życia. Dziewczyna, jak co roku, trafia wraz z rodzicami do Awago Beach, by spędzić tam wakacje. Czas mija jej głównie na rozmowach z przyjaciółką imieniem Windy. Obie włóczą się po okolicy, gadają o związanych z dojrzewaniem sprawach, obserwują… Tak trafiają w sam środek kłopotów. Kłopotów miłosnych i rodzinnych. Tajemnic oraz grzeszków, jakie stają się udziałem mieszkańców miasta. Konfrontacja z dorosłymi problemami sprawi, że dziewczynki zaczną prawdziwą naukę dojrzałości.

Całość mojej recenzji na portalu NTG: https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-pewnego-lata/

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung