Patriota

Patriota to historia całego życia Nawalnego: począwszy od młodości, odkrycia aktywistycznego powołania, przez małżeństwo, założenie rodziny, aż po decyzję o poświęceniu się sprawie demokracji i wolności w państwie, które używa wszelkich środków, by te wartości zniszczyć. Książka Nawalnego to wyraz niezłomnego przekonania, że Rosja musi się zmienić, i wiary, że to nastąpi.

Żywa, pełnokrwista opowieść, zawiera mnóstwo arcyciekawych szczegółów, w tym niepublikowane dotąd listy Nawalnego z więzienia. Autor, wspominając swoją karierę polityczną, pisze o licznych próbach zamachu na życie jego i jego najbliższych oraz o nieustępliwej kampanii, którą prowadził ze swoimi współpracownikami przeciwko brutalnemu reżimowi Putina.

Patriota to napisany z pasją, dowcipem, szczerością i odwagą ostatni list Nawalnego do świata. To poruszająca relacja z ostatnich lat spędzonych w najbardziej brutalnym więzieniu na świecie, przypomnienie, dlaczego zasady wolności jednostki mają tak głębokie znaczenie, a także porywające wezwanie do kontynuowania pracy, dla której Aleksiej Nawalny poświęcił życie.

Globalnym wydawcą książki jest Alfred A. Knopf, znany z publikacji najważniejszych tytułów non-fiction i literatury pięknej. Prawa zagraniczne zostały sprzedane do wydawnictw na całym świecie. Wszyscy wydawcy, w tym na polskim rynku Wydawnictwo Literackie, opublikują tekst tego samego dnia: 22 października 2024 roku.

– Ta książka jest świadectwem nie tylko życia Aleksieja, ale także jego niezachwianego zaangażowania w walkę z dyktaturą – mówi Julia Nawalna, wdowa po opozycjoniście. – W walkę, za którą oddał wszystko, łącznie ze swoim życiem. Na stronach tej książki czytelnicy poznają człowieka, którego bardzo kochałam: człowieka o głębokiej prawości i niezłomnej odwadze. Dzielenie się jego historią nie tylko uczci jego pamięć, ale także zainspiruje innych do obrony tego, co słuszne, by nigdy nie tracili z oczu wartości, które naprawdę mają znaczenie.

Informacje dodatkowe o Patriota:

Kup książkę Patriota

Dialogi
Aleksiej Nawalny0
Okładka ksiązki - Dialogi

ALEKSIEJ NAWALNYokazał się tak mocny i tak straszny dla Putina, że dyktator nie pozwolił mu żyć nawet w najcięższym łagrze za kołem podbiegunowym, niemal...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis