Oswajamy emocje z Limbisiem

Yerbopoczytalni polecają:

„Oswajamy emocje z Limbisiem” jest to pięknie ilustrowana książeczka Karoliny Anny Janik ukazana nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej. Imię bohatera pochodzi od układu limbicznego, biorącego udział za zachowania emocjonalne.

Książka jest wprowadzeniem dzieci do świata, przez nich niezrozumiałego. Świat emocji dla niektórych dorosłych jest ciągle tajemniczy, a co dopiero dla maluchów, które uczą się życia. Z książeczki dzieci nauczą się kiedy dana emocja się pojawia, jak sobie z nią poradzić i jak ją okazać aby ani siebie nie skrzywdzić ani nikomu nie zrobić przykrości.

Książeczka jest podzielona na kilka krótkich rozdziałów/części. Każdy z nich poświęcony jest odrębnej emocji, z wyrażaniem, których mały czytelnik może mieć trudności. W przystępny, prosty i przyswajalny sposób autorka przekazuje dzieciom wartościowe informacje o emocjach. Na podstawie wykreowanego bohatera, którym jest Limbiś, poetycko uczy maluchy jak oswoić się zarówno z tymi pozytywnymi, jak i negatywnymi uczuciami.

Ważnym aspektem w życiu człowieka jest potrafić nazwać aktualnie buzujące w nas emocje, uczucia i potrafić je we właściwy sposób okazać. Dlatego autorka wraz z Limbisiem tłumaczą, za pomocą rytmicznych wierszy, jak wyrażać smutek, radość, wstyd, złość, zaskoczenie i strach. Każda emocja opisana jest krótko i w ciekawy sposób- stylem zachęcającym do słuchania przez małe dzieci.

Zachęcamy do zapoznania się z tą króciutką ale jakże wartościową książeczką, pamiętając, że prawidłowy rozwój emocjonalny u dziecka zapunktuje w przyszłości.

Informacje dodatkowe o Oswajamy emocje z Limbisiem:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 6-8 lat

Kup książkę Oswajamy emocje z Limbisiem