reklama

Niewygodny awans

Czasem nieoczekiwany awans komplikuje życie bardziej, niż się tego spodziewamy…

Anita jest niezależną kobietą po przejściach. Rozwiodła się, samotnie wychowuje dwóch synów, robi karierę w korporacji i nie ma już złudzeń, że jeszcze uda jej się odbudować życie prywatne. Kiedy wszystko wydaje się idealnie poukładane, otrzymuje nagłą propozycję awansu, który w okamgnieniu burzy jej uporządkowany świat. Spotkanie z nowym, przystojnym dyrektorem przysłanym z centrali w Niemczech potwierdza jej domysły: oto początek prawdziwych kłopotów.

Jak wrażliwa kobieta poradzi sobie w trudnym, męskim środowisku? A może ten kłopotliwy awans to dopiero początek pełnej zakrętów drogi, która prowadzi do nieoczekiwanego finału?

Informacje dodatkowe o Niewygodny awans:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-09-16

Kup książkę Niewygodny awans

Niewygodny awans - opinie o książce

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-10-11, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,

Lubicie poznawać nowych autorów?
I czy mam tutaj fanów obyczajówek?

Główna bohaterka Anita Sokołowska to rozwódka po przejściach, wychowująca samotnie dwóch synów. Robi karierę w korporacji. Na skutek zrządzenia losu dostaje nieoczekiwany awans na prezesa zarządu firmy.
Pojawienie się w firmie nowego dyrektora przysłanego z centrali wywraca jej życie do góry nogami.
Przekonajcie się sami, co wydarzy się w życiu Anity.
Autorka wymyśliła historię z bohaterką, która musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Jednak Anita nie przypadła mi do gustu i od samego początku bardzo mnie irytowała swoim zachowaniem. Stephan nie lepszy. Facet po czterdziestce, dyrektor, a zachowanie poniżej krytyki. Wyjechał na na pół roku po czym pojawił się jakby nigdy nic i nagle wielkie love story. Nie kupuję tej historii. Jak dla mnie oboje niedojrzali emocjonalnie i czułam się jakbym miała do czynienia z małolatami.
Jednak nie zrażajcie się moją opinią. Autorka ma przyjemny styl i tę książkę można przeczytać w jeden wieczór.
Co podobało mi się w tej historii?
Morał, który pokazuje, co w życiu jest najważniejsze.
Przeczytacie?

Już czasami sam tytuł lub okładka dają nam domysły tego, o czym może być dana książka, już samo to zachęca nas lub zniechęca do danej historii, ale ja zawsze staram się najpierw przeczytać, a dopiero ocenić.
Anita jest kobietą po rozwodzie z dwójką dzieci, w pracy cały czas musi udowadniać swoją wartość, ponieważ na wysokich stanowiskach najczęściej widzi się mężczyzn, a kobiety uważa za głupie gąski. Kiedy niespodziewanie dostaje awans na prezesa firmy i zaczyna współpracować z przystojnym Stephanem, wszystko się zmienia, z jednej strony coś ją do niego ciągnie, a z drugiej odpycha nadmierna pewność siebie i ignorancja. Pomimo tego zbliżają się do siebie, a ona pozwala na to tylko dlatego, że jest to związek, jak to ona określa z datą przydatności do spożycia.
Niestety książka rozczarowała mnie już od samego początku, wiadomo, że dialogi są fajne, ponieważ szybko się je czyta, ale opisy potrzebne są do tego, żebyśmy wczuli się w klimat miejsca lub stworzyli sobie obraz danego bohatera. Tutaj niestety od razu historia zaczyna się dialogiem i jest ich mnóstwo, co chwila zmienia się miejsce, sytuacja, bohaterowie, nawet nie wiadomo z kim kobieta rozmawia, ponieważ są tylko napisane imiona, a nie wiadomo, kim ta osoba jest. Przez to wszystko tak naprawdę nie wiem nawet, jak za bardzo wygląda główna bohaterka, czy też jej synowie, trochę tylko było opisów jej domu.
Historia miłosna też mnie nie porwała, scena gdzie Stephan zaprasza Anitę do siebie, po czym najpierw wychodzi na balkon, a potem stwierdza, że idzie pod prysznic, a ona zostaje sama w obcym mieszkaniu i nie wie, co ze sobą zrobić jest mocno dziwna. Totalnie nieprzemyślane akcje, wszystko dzieje się za szybko przez to czytelnik jest za bardzo skołowany i tak naprawdę nie wie, o czym ta książka jest, zdecydowanie historia nie dla każdego.

Anita jest niezależną, ambitną kobietą i samotną matką. Mimo wielu przeszkód pracuje w prężnie rozwijającej się firmie i próbuje pogodzić obowiązki zawodowe z życiem prywatnym.

Całe jej życie zostaje wywrócone do góry nogami ,gdy na skutek zbiegu okoliczności dostaje propozycję nie do odrzucenia.

Z dnia na dzień musi zacząć pełnić obowiązki prezesa przedsiębiorstwa dla którego do tej pory była kierownikiem jednego z działów.

Całą sytuację komplikuje również pojawienie się nowego dyrektora, który ma pomóc prezes Sokołowskiej.

Już pierwszego dnia okazuje się,że ta współpraca nie będzie należała do łatwych..

"Niewygodny awans" to debiut Agnieszki Świrgoń.

Na uwagę zasługuje z pewnością fakt,że autorka świetnie orientuje się w sposobie funkcjonowania korporacji. Wszystkie detale tworzące klimat środowiska zawodowego bohaterów są opisane w sposób bardzo szczegółowy dzięki czemu czytanie książki jest ciekawym doświadczeniem, powieść pokazuje, że kobieta o silnym charakterze może odnaleźć się w męskim środowisku i udowodnić, że sobie poradzi.

Innym aspektem powieści który warto poruszyć jest niemiecka organizacja i kultura pracy, oraz mentalność ludzi żyjących w Niemczech.

Bardzo lubię czytać romanse, ponieważ każdy z nich jest inny i pozwala poznać warsztat pisarski ich autorów.

Stephan i Anita są ludźmi z krwi i kości,autentyczni i niedoskonali. Stephana zresztą trudno nie polubić. Jest czuły, pełen empatii i zrozumienia.

W powieści widać, że autorka miała wiele ciekawych pomysłów na wątki, stworzyła swojej bohaterce bardzo ciekawą i bolesną przeszłość, a na jej drodze postawiła wielu nie zawsze dobrych ludzi, jednak to czego kobieta doświadczyła w życiu.. cóż to naprawdę ciężki kaliber.

Jedyny minus to przynajmniej w moim odczuciu jest to,że część naprawdę obiecujących momentów zostało nieco spłaconych, brakuje mi nieco opisów wzajemnej bliskości dwójki głównych bohaterów, być może sceny łóżkowej .

Mimo wszystko lektura była lekka, przyjemna. Książkę czyta się bardzo szybko i jest dobrym wyborem jeśli szuka się oderwania od cięższych historii. Sprawdzi się też w jesienne wieczory z herbatką i kocykiem.

Na pewno sięgnę po drugą część powieści by przekonać się jaki jest ciąg dalszy tej opowieści.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski