Nie pozwolę ci odejść

Spotkali się zupełnie przypadkiem, tylko na krótką chwilę, z pewnością, że się więcej nie zobaczą...

Nina - czterdziestoletnia matka sześcioletniego Krzysia - po kolejnej kłótni małżeńskiej, wywołanej alkoholową agresją męża, postanawia wyjechać na święta do rodziny. Nie wie jednak, że jej krewni zaplanowali wyjazd do ciepłych krajów. Zostaje zmuszona do zamieszkania w pensjonacie. Tam poznaje Karola, który samotnie wychowuje wnuczkę - Matyldę. Dzieci bardzo szybko się zaprzyjaźniają a między Niną i Karolem zaczyna kiełkować nie tylko nić sympatii. Kobieta jest w rozterce między uczuciem do męża a coraz silniejszym uczuciem do Karola. Widząc jednak szczęście syna, który Matyldę traktuje prawie jak siostrę, zastanawia się, czy nie zaryzykować związku z Karolem. Czy Nina w końcu zazna pełni szczęścia?

Informacje dodatkowe o Nie pozwolę ci odejść:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2024-09-10

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Nie pozwolę ci odejść

Nie pozwolę ci odejść - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-09-11, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dzisiaj chciałabym polecić Wam wspaniałą książkę: ,,Nie pozwolę Ci odejść". Jest to historia Niny, która pewnego dnia postanowiła opuścić męża i tym samym zakończyć toksyczny związek. Ale czy była to dla niej łatwa decyzja? Czy miała chwile zwątpienia? Czy ostatecznie rozstała się z Wojtkiem czy może dała mu ostatnią szansę?

Nina to żona i matka uroczego chłopca, Krzysia. Kobieta ma już dość zapachu alkoholu w domu i postanawia wyjechać na parę dni do ciotki i wujka. Poznaje tam Karola i małą dziewczynkę, Matyldę. Okazuje się, że oboje czują się w swoim towarzystwie dobrze i rodzi się między nimi uczucie.

Czy Karol okaże się tym, który sprawi, że Nina na nowo poczuje się szczęśliwa? A może jednak Wojtek zawalczy o nią i pokaże jej, że się zmienił?

Książka chociaż porusza dość popularny temat alkoholizmu to wciąga od pierwszych stron. Nie znajdziemy tutaj przesadnych scen znęcania się męża nad żoną. Na szczęście Nina potrafiła wcześnie pokazać, że nie pozwoli sobie na takie traktowanie. Jest dla mnie wzorem do naśladowania dla tych osób, które przeżywają coś podobnego w swoim życiu.

Akcja książki jest dość dynamiczna. Nie ma mowy o nudzie. Dzieje się w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Czuć więc świąteczny klimat oraz zapach potraw unoszący się z kuchni pani Irenki. Autorka zbiera nas również do Saksoni. Wraz z bohaterami poznamy historię tego regionu Niemiec oraz przejdziemy się uliczkami Drezna. I muszę przyznać, że opisana historia zachęciła mnie do odwiedzenia tego zakątka na Ziemi.

Autorka posiada bardzo lekki styl pisania. Bohaterowie są wyraziści i potrafią dostarczyć emocji. Były momenty, w których wzruszyłam się, ale były również takie gdy czułam złość na niektórych bohaterów.

Książka nie jest gruba i czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Dostarcza wielu emocji i na pewno zostanie ze mną na dłużej. Polecam!

Dom pod szczęśliwą gwiazdą
Ewa Formella0
Okładka ksiązki - Dom pod szczęśliwą gwiazdą

To nie nazwisko czyni z nas rodzinę - to miłość Ewelina i Piotr Betlińscy nieformalnie opiekują się Edziem, szkolnym kolegą ich córki, Lenki. Chłopiec...

Jutra nie będzie
Ewa Formella0
Okładka ksiązki - Jutra nie będzie

Laura jest młodą kobietą, szczęśliwą mężatką i matką dwójki dzieci. Niestety diagnoza lekarska, burzy spokój jej wygodnego życia. Aby nie obarczać swoich...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz