Nella. Piękno nieoczekiwanego

Nella. Piękno nieoczekiwanego to niezwykła opowieść o miłości, nadziei i pokonywaniu życiowych przeszkód. Jest zapisem emocji, przemyśleń i procesu dojrzewania Autorki podczas pierwszego roku życia z córeczką, która urodziła się z zespołem Downa. Książka powstała w oparciu o blog, który przyciągnął rzeszę czytelników z całego świata (zanotowano blisko 3 miliony odwiedzin). Wspomnienia Kelle to wspaniale napisana książka o pełni życia, rozwoju osobistym, akceptacji tego, co niedoskonałe. Autorka uświadamia nam, że wielka miłość może dać szczęście i radość życia w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Informacje dodatkowe o Nella. Piękno nieoczekiwanego:

Nella. Piękno nieoczekiwanego - opinie o książce

Avatar użytkownika - dreamer08
dreamer08
Przeczytane:2014-11-01, Ocena: 1, Przeczytałam, Posiadam,
Po wielu pozytywnych opiniach, na które miałam okazję się natknąć, byłam święcie przekonana, że dzieło Kelle Hampton mnie porwie, nakłoni do refleksji i zmienię swój sposób patrzenia na świat. Jakże się myliłam... W pewnym momencie narratorka zaczęła najzwyczajniej w świecie mnie irytować. Rozumiem tragedię, która ją spotkała, ale... ileż można? Ileż można pisać o swoim płaczu? O swoich schizach? O wspaniałych przyjaciołach? Idealnej rodzinie? Cudownym mężu? Tak naprawdę miałam wrażenie, że każdy następny rozdział jest powieleniem poprzedniego. Cały czas miałam cichą nadzieję, że wkrótce książka zmieni tor. Niemniej jednak nie wytrwałam do samego końca. Jestem w stanie zrozumieć rozdarcie matki chorego dziecka, ale pisanie o tym na okrągło w książce staje się nudne dla czytelnika. Miałam styczność z paroma książkami związanymi tematycznie z dziećmi chorymi na zespół Downa. Spośród wszystkich, ta była najgorsza. Zniechęca, nudzi, irytuje. Zero wzruszeń z mojej strony, ZERO. Domyślam się więc, że w tym przypadku "Poczwarka" Doroty Terakowskiej wciąż pozostanie moim numerem jeden.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski