Narkotyki. Dlaczego legalizacja jest nieuchronna

Ocena: 5 (1 głosów)
Wiele osób odpowiedzialnych za walkę z narkotykami przyznaje: to wojna definitywnie przegrana. Narkotyki są dziś tańsze i łatwiejsze do zdobycia niż były kiedyś. Prohibicja ma tylko jednego bezspornego beneficjenta: handlarza narkotyków – to jemu w rzeczywistości sprzyja.

Czy należy zatem zalegalizować narkotyki? A jeśli tak, to na jakich warunkach? Książka ta przynosi jasną, rzetelnie udokumentowaną odpowiedź, wolną od polemik i prowokacji.

Michel Henry od 1985 roku jest dziennikarzem francuskiej gazety „Libération”. Interesują go kwestie prawne i fakty społeczne.

Właśnie przeczytałem esej, który trzymacie w rękach: jego tematem jest hipokryzja, kosztująca nasze społeczeństwo miliardy euro, mobilizująca dziesiątki tysięcy urzędników, zamykająca setki tysięcy osób w więzieniach i przynosząca jednocześnie fortunę mafii kolumbijskiej i afgańskiemu terroryzmowi. Frédéric Beigbeder

Informacje dodatkowe o Narkotyki. Dlaczego legalizacja jest nieuchronna:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2012-09-01
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788375544060
Liczba stron: 208
Tytuł oryginału: Drogues. Pourquoi la légalisation est inévitable
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Narkotyki. Dlaczego legalizacja jest nieuchronna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Narkotyki. Dlaczego legalizacja jest nieuchronna - opinie o książce

Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2017-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek w 2017, Mam,
Czy naprawdę legalizacja jest nieuchronna? Ta książka może pomóc nam w naszej własnej ocenie, ale nie daje nam gwarancji, że to stanie się teraz, zaraz, już. Autor poprzez zebrane informacje, wywiady przedstawia nam argumenty każdej ze stron. Jakie narkotyki miałyby zostać całkowicie zalegalizowane? Czy prohibicja niesie za sobą pozytywne skutki? Jakie zdanie mają o tym policjanci, politycy? Czy podatki odprowadzane z obrotu narkotykami mogą podreperować budżet państwa? Dlaczego niektórych narkotyków w ogóle nie powinno się legalizować? Ile pieniędzy pochłaniają kampanie wymierzone przeciw takim używkom i jaki mają realny wpływ na społeczeństwo? Czy nie warto poświęcić tych środków na uregulowanie kwestii obrotu? Książka stawia wiele pytań i na większość odpowiada konkretnie i rzeczowo. Koniec końców to my sami musimy się zastanowić i przemyśleć czy prohibicja jest takim dobrym wyjściem? Jak wypadają w porównaniu kraje w których można zajarać trawkę, a jak te gdzie jest to surowo wzbronione? Wiele przykładów odnosi się do przyrównania do innych używek, szkodliwych a mimo to ogólnodostępnych. Jeśli ktoś jest zainteresowany tego typu problemami społecznymi, a może po prostu chce dowiedzieć się więcej o co chodzi w tym sporze, to gorąco polecam tę pozycję. Można wyrobić sobie własne zdanie opierając się na danych i opiniach innych ludzi, którzy z tym problemem spotykają się na co dzień.
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy