reklama

Najwyższa góra, najgłębszy ocean. Obrazkowe kompendium cudów natury

Ile mierzy najwyższa góra świata? Jak głębokie są oceany? Które z kiedykolwiek żyjących stworzeń jest największe? Ile lat ma najstarsze drzewo? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w niezwykłej książce o rekordach i cudach naszego świata.

Page Tsou jest artystą wizualnym działającym w Tajpej. W 2009 roku ukończył studia magisterskie z zakresu sztuki i designu w Royal College of Art. Zajmuje się projektami artystycznymi zarówno komercyjnymi, jak i autorskimi. Współpracował z takimi firmami jak: Disney, YAMAHA, GQ, ELLE. Ma na swoim koncie kilka książek obrazkowych.

Informacje dodatkowe o Najwyższa góra, najgłębszy ocean. Obrazkowe kompendium cudów natury:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2018-02-15
Kategoria: Edukacyjne
Tytuł oryginału: The Highest Mountain, the Deepest Ocean

Kup książkę Najwyższa góra, najgłębszy ocean. Obrazkowe kompendium cudów natury

Najwyższa góra, najgłębszy ocean. Obrazkowe kompendium cudów natury - opinie o książce

Avatar użytkownika - jezyna122
jezyna122
Przeczytane:2018-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Natura zawsze potrafiła zafascynować i zadziwić. Często przeczy twierdzeniom, że coś wydaje się zupełnie nierealne i nie może istnieć w takiej postaci. Najnowsze kompendium wydane przez Naszą Księgarnię to zbiór fantastycznych jej osiągnięć z zakresu „naj” w przyrodzie, czyli jej cudów i rekordów.

I tak dowiemy się jakie są najdłuższe migracje zwierząt i tu bezapelacyjnym zwycięzcą jest rybitwa popielata, która przemierza 96 000 km. Poznamy najwyższe, najgrubsze, największe i najstarsze żywe drzewa, największe zwierzęta lądowe i motyle, czy najgorętsze, najzimniejsze, najsuchsze, największe miejsca na Ziemi. Oczywiście nie zabraknie też wiadomości o dinozaurach, układzie słonecznym czy oceanach.

Książka polecana jest dla dzieci od lat 10 i myślę, że jest to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na to, że dobrze czytając ją, mieć już pewne wiadomości z zakresu otaczającego nas świata. Jeśli chodzi o stronę graficzną to ilustrator Page Tsou postarał się, by czytelnik biorąc ją do ręki poczuł się jak w dobie bez komputerów i elektroniki. Jego rysunki przypominają te, jakie możemy spotkać w dużo starszych wydaniach, kiedy to każdy egzemplarz traktowany był jak dzieło sztuki. Dlatego też i kolorystyka jest mocno stonowana, tak jakby autorzy chcieli postawić nacisk na słowo pisane. Bardzo lubię takie książki, do których zerkając dzień po dniu wynajdujemy wiadomości, które nam wcześniej umknęły. To jedna właśnie z tych pozycji, można ją czytać z doskoku, otwierając na dowolnej stronie a i tak przykuje naszą uwagę na dłużej. Jest to świetna pomoc dydaktyczna zarówno dla tych ciekawych świata jak i tych, którym poznawanie go przychodzi z większym trudem. Wiele wiadomości zadziwi, zaskoczy nie tylko młodego czytelnika. Taka uniwersalność w odbiorze to mocny atut tego opracowania. Uczymy się przecież przez całe życie a natura lubi zaskakiwać. Polecam również wszystkim tym, którzy lubią razem z dzieckiem poznawać otaczający świat.

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Słów kilka (+ zdjęcia) na temat w/w książki znajdziecie na moim blogu. Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/najwyzsza-gora-najglebszy-ocean-kate-baker-zanna-davidson/

Zaczarowane kucyki. Zaklęte lustro
Zanna Davidson0
Okładka ksiązki - Zaczarowane kucyki. Zaklęte lustro

Wyspa Kucyków jest w niebezpieczeństwie. Zaczarowane kucyki powoli tracą swoją magię, ale najgorsze jest to, że zagrożona jest także magiczna moc...

Antek i potworki. Potworki w samolocie
Zanna Davidson0
Okładka ksiązki - Antek i potworki. Potworki w samolocie

Antek i jego potworni przyjaciele są w Hiszpanii! Są tylko dwa małe problemy - Puszek został zauważony przez ochronę lotniskową, a Trębacz i Glutek...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung