Najszczęśliwsza książka pod chmurką

,,Najszczęśliwsza książka pod chmurką" jest tym, co obiecuje jej tytuł: książką, która buduje szczęśliwe dzieciństwo.

Ilustracje do opowiadania to niesłychana korzyść dla dziecka i rodzica: daje szanse na nieskończoną wspólną rozmowę, jest narzędziem rozwijania wyobraźni, budowania poczucia własnej wartości u dziecka, ale przede wszystkim: tworzenia więzi i budowania szczęścia!

Detaliczne ilustracje, z ogromną liczbą dowcipnych szczegółów, można oglądać i omawiać tysiąc razy i nadal odkrywać nowe wątki - i o to właśnie chodzi! To książka na tysiąc wspólnych, coraz to nowych posiedzeń, tematów i podróży w wyobraźni.

Informacje dodatkowe o Najszczęśliwsza książka pod chmurką:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2022-04-27

Kup książkę Najszczęśliwsza książka pod chmurką

Najszczęśliwsza książka pod chmurką - opinie o książce

Avatar użytkownika - AleBabka
AleBabka
Przeczytane:2022-05-09, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Najszczęśliwsza książka pod chmurką" Nina Peret
Wydawnictwo Słowne Młode

Za górami, za lasami…nie, nie…jeszcze raz… za niebieską chmurką mieszkały sobie dwie dziesięcioletnie siostry bliźniaczki, Marika i Weronika. I te siostry dostały niesamowite zadanie od swojej mamuni:
- muszę wyjść do sklepu, a nie mam z kim zostawić Dominiki. Poczytajcie jej proszę i zabawcie ją. Tu macie Najszczęśliwszą książkę pod chmurką, wymyślcie jej jakąś historię…

Ja tak zaczęłam czytać tę przepiękną książkę, a moje córki od razu zainteresowały się kolorowymi rysunkami i zanim książka trafiła do właściwej osoby, czyli do małej Dominiki, została przez nas obejrzana z każdej strony. Ale miałyśmy radość. To była Ale Radość! Duża i niespodziankowa, bo z każdą wymyśloną historią, śmiechu było co niemiara. Nawet skomentowałyśmy, jakie niesamowite historie mogą wyjść z podpowiedzi Niny Peret, która z taką pieczołowitością, zilustrowała tę książkę.

Widząc tytuł książki i pełno rysunków na stronie tytułowej, od razu miałam przed oczyma niebieską chmurkę, taką ciepłą i bezpieczną. Takie też wrażenie mam po obejrzeniu dokładnie wszystkich rysunków. Książka pomaga dziecku, krok po kroku, znaleźć i zrozumieć czym jest szczęście. Jest takim nauczycielem, pomocą, taką widzialną ręką, wskazującą gdzie skręcić, na co zwrócić uwagę, aby to szczęście odkryć.

To książka o krainie wyobraźni. Dla dużych i małych. Taka pomoc dla rodziców w rozwijaniu wyobraźni u dziecka. To książka łącząca pokolenia. Niejednej babci i dziadkowi zakręci się łezka, gdy usłyszą radosne historyjki opowiadane im przez wnuki. To książka o byciu razem. Wspólne spędzanie czasu w rodzinie to najwyższa wartość. To książka, która uczy, bawi i rozwija. I nigdy się nie nudzi…

Mogłabym tak długo, bo szczerze, jestem po prostu taką formą książki obrazkowej zachwycona.

Ale to jest książka!

Taka Ale Książka!

Polecam serdecznie. Idealna na prezent.

AleBabka AleBabka

Ps. Znam już reakcję mamy Dominiki na książkę – „Ale super! Bo my co wieczór opowiadamy sobie bajki, to teraz będziemy miały inspirację”.

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka