"MW"

"MW" to zbiór esejów i opowiadań; ich punktem wyjścia są dzieła sztuki, które szczególnie upodobał sobie autor. Każdy z esejów opowiada inną historię, na innym aspekcie życia się skupia i utrzymany jest w innym nastroju. Jest tutaj miejsce na miłość do blondynek, na fascynację Napoleonem i na tęsknotę za wielką przygodą. Jest erudycja i wrażliwość.

Informacje dodatkowe o "MW":

Wydawnictwo: 12 Posterunek
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-03-00260-0

Tagi: seryjni mordercy sztuka łysiak obraz

Kup książkę "MW"

"MW" - opinie o książce

Jedna z najwolniej czytanych przeze mnie książek.
Rozdziały, które najbardziej przypadły mi do gustu to:
- "Zabójca bajek",
- "Malarze wolą Blondynki",
- "Stos Sardanapala",
- "Prawo błazna"
- "Człowiek w żelaznej masce".

Tą pozycję najlepiej czytać w skupieniu - aby nie przeoczyć ważnych fragmentów. Łatwo można wtedy "wypaść z rytmu" i zagubić się w treści.
"MW" jest połączeniem wyobrażonej historii z komentarzem do dzieła sztuki. Dużym plusem książki są przemyślenia autora, opisy obrazów i same barwne ilustracje przedstawiające opisywane dzieła.

Jako, że nie przepadam za historią Polski najmniej ciekawe były dla mnie rozdziały zawierające właśnie opisy polskich bitew (mam na myśli np. opis powstania - z rozdziału przedostatniego, który już sobie podarowałam po przeczytaniu jego połowy).

W szczególności mile wspominam opis obrazu Jana Matejki pt. "Stańczyk" oraz opisy obrazów Salvadora Dali - szczególnie "Ostatniej wieczerzy" i "Uporczywości pamięci".

Wyspa zaginionych skarbów
Waldemar Łysiak0
Okładka ksiązki - Wyspa zaginionych skarbów

Pisarz otwiera dostęp do swojej prywatnej wyspy-muzeum, odsłaniając przed nami "zaginione" perły kultury i sztuki. Ta wyspa to rodzinny dom pisarza, w...

Lider
Waldemar Łysiak0
Okładka ksiązki - Lider

Miał prostą dewizę: "Człowiek umiera, kiedy przyjdzie jego pora, lub kiedy się doigra!" Kochał giganta, jako lidera nowego imperium i hodował...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski