Milczenie

Kiedy krzywdy nie da się opisać, zapada milczenie.Malwina ma trzynaście lat i pozornie zwyczajne życie. Jej ojciec, dyrektor szkoły, to surowy i apodyktyczny mężczyzna. Matka cierpi na migreny i ciągłe zmiany nastroju. Kiedy babcia dziewczyny umiera na raka, Malwina ma się zająć dziadkiem. Jest ulubienicą starszego pana, ale nikt nie wie, że pod uczuciem do wnuczki kryje się coś więcej. Czy Malwina będzie umiała przełamać strach i wstyd, wykrzyczeć prawdę, która ją dusi??Milczenie? w delikatny i rozważny sposób podejmuje jeden z najtrudniejszych tematów, z jakim musi zmierzyć się człowiek ? wykorzystywania seksualnego w rodzinie.?Milczenie? to kolejna po ?Niewdzięcznej pamięci? i ?Dziecku z chmur? nowość w serii Zbliżenia, opowiadającej o ludziach, którzy dzień po dniu mierzą się z wyzwaniami współczesnego świata. Prezentowane książki, zarówno powieści, jak i autobiograficzne relacje, dotyczą powszechnych problemów, z jakimi może się zetknąć każdy z nas.

Informacje dodatkowe o Milczenie:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: b.d

Kup książkę Milczenie

Milczenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka bardzo wciągająca. Problem nie jest opisany zaraz na początku, dopiero później odkrywa się wszystko.
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-07-24, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Temat ciekawy, ale książka trochę mnie zawiodła, wg mnie mógł być bardziej rozbudowany wątek samej Malwiny i tego,co się stało.

Książka pt. "Milczenie" ma blisko 14 lat. Jednak na serwisie Lubimy czytać ma ona tylko 344 oceny oraz 44 opinie. Zdecydowanie za mało na tak ważną książkę.
    "Milczenie" opowiada losy blisko 14-letniej Malwiny, która po śmierci babci otrzymuje zadanie opieki nad dziadkiem. Ma ona dostarczać mu posiłki oraz dotrzymywać mu towarzystwa. Jednak dziadek Malwiny zupełnie inaczej rozumie pomoc dziewczyny. Niestety mężczyzna nie ma dobrych zamiarów wobec wnuczki, a na domiar złego manipuluje nią.
    Akcja tej książki to zasadniczo dwa tygodnie z życia Malwiny, w czasie których opisuje ona wizyty u dziadka, o relacje z innymi członkami rodziny, odwiedzanie starej willi, w której spotyka się z chłopakiem, którego nazywa Wariat. Jednak w książce pokazywane są liczne retrospekcje do poprzednich wakacji oraz do latach wcześniejszych. Dzięki temu poznajemy Malwinę, jej relację z jej najlepszą przyjaciółką Lizzy, a także relacje z chłopcami z osiedla (w tym z Wariatem).
    W "Milczeniu" temat molestowania nie jest pierwszoplanowy, jednak jest on w tej książce bardzo ważny. Oprócz tego autorka dużo uwagi poświęciła przyjaźni, rodzącej się miłości oraz trudnym relacjom rodzinnym, ponieważ ta woli chować głowę w piasek niż stanąć po stronie Malwiny. Jak pisałem na wstępie, szkoda że ta książka jest tak mało znana, a powinna mieć o wiele więcej odbiorców. Mam nadzieję, że sięgnięcie po ten tytuł. Naprawdę warto.
    Na przeczytanie 210 stron potrzebowałem czterech dni oraz pięciu posiedzeń. Wynik ten plasuje "Milczenie" na 117 miejscu wśród 254 książek Przeczytanych Na Tronie.

,,Milczenie" opowiada o sile miłości i przyjaźnie, która przetrwa wszystko. Malwina, której nikt nie słucha ma mroczny sekret. Od dziecka jest wykorzystywana seksualnie przez swojego dziadka. Sądzi, że jedyną drogą do szczęścia jest śmierć i tylko ona przerwie piekło, w którym się znalazła, lecz wszystko się zmienia kiedy poznaje bliżej Wariata, chłopaka, który jest jej największym wrogiem i pokazuje jej, że warto walczyć o swoje prawa. Malwina bierze sobie jego rady do serca i zaczyna walkę o swoje życie... Podobało mi się w tej książce, że historia Malwiny zaczyna się w innym miejscu. Temat wykorzystywania jest tylko wątkiem, który czyni naszą bohaterkę silniejszą. Choć ten temat wydaje się być najważniejszy, to mam wrażenie, że tak naprawdę autorka chce pokazać nam czym jest prawdziwa miłość, przyjaźń oraz pomoc całkiem obcych ludzi. Chce, żebyśmy usłyszeli wołanie o pomoc i zrobili coś z tym. Polecam!
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta