Meto. Dom. Tom 1

Ocena: 4.33 (3 głosów)
Pierwszy tom trzymającej w napięciu trylogii dla młodych buntowników.

Witaj w Domu.
Zapamiętaj: nie ma tu miejsca dla niepokornych i dociekliwych.
Reguły są bezwzględne, a kary okrutne.
Każdy twój krok jest pod kontrolą.
Dostosuj się albo zgiń.
Sześćdziesięciu czterech chłopców żyje w wielkim domu odciętym od świata. Nie pamiętają, jak wyglądało ich życie, zanim tu trafili. Nie wiedzą, co czeka ich w przyszłości. Wiedzą tylko, że każdy, kto za bardzo urośnie, znika na zawsze.

Informacje dodatkowe o Meto. Dom. Tom 1:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2014-11-18
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-63696-22-1
Liczba stron: 240

więcej

Kup książkę Meto. Dom. Tom 1

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Meto. Dom. Tom 1 - opinie o książce

Tytułowy Dom jest zamieszkały przez sześćdziesięciu czterech chłopców, wśród których znajduje się główny bohater serii - Meto. Większość tej części oscyluje pomiędzy opisami rygorystycznych i okrutnych zasad wielkiego domu oraz próby rozwiązania jego zagadek. Okazuje się, że to miejsce wcale nie jest tym, za co bohater je z początku miał. Meto zawiązuje spisek z innymi, aby uciec z jedynego miejsca, które dotąd "znał" - a przynajmniej tak mu się zdawało. W tej części najbardziej zszokowała mnie brutalna gra w budę, która nie tylko przyczyniła się do licznych obrażeń bohaterów, ale nawet śmierci (!) oraz liczne kary, na które byli skazywani chłopcy nawet za najmniejsze przewinienia. Policzkowanie się wzajemnie, zamykanie w lodówie, przeraźliwie zimnym miejscu na długie godziny... A to przecież zaledwie zalążek okrucieństw, których doświadczyła większość młodych mieszkańców Domu! Nawet rozmawianie o samicach człowieka było tam niemile przyjmowane - żaden z chłopców nie widział kobiety na oczy, nawet na rysunku! "Meto. Tom 1. Dom" wywarł na mnie naprawdę ogromne wrażenie i choć spodziewałam się interesującej lektury, to nie sądziłam, że aż tak mną wstrząśnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2016-04-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
W zasadzie książka jest dobra. Nie porwała mnie, nie zadziwiła, ale z pewnością zaciekawiła. Skierowana jest raczej do młodszych czytelników, jednak i ja potrafiłam znaleźć coś dla siebie. Miło było troszkę się rozluźnić, nie skupiać się, tylko czytać coś łatwego i lekkiego. Historia troszkę przypominała mi ,,Więźnia labiryntu". Grono chłopaków zamkniętych w jakiejś przestrzeni, nie wiedzą skąd, są jak się tu znaleźli, i o będzie dalej. I w zasadzie na tym podobieństwa się kończą. Do domu trafia nowy chłopak i Meto musi go zapoznać z zasadami tam panującymi. Dzięki temu jako czytelnik miałam świetną okazję poznania tego świata. A zwyczaje mieszkańców tego budynku są czasem dziwne a czasem bardzo zabawne. Ogólne całość prezentuje się bardzo lekko i przyjemnie. Czytanie przebiega szybko i sprawnie, i pozostawia po sobie same miłe wspomnienia. O dziwo pierwszy raz miałam styczność z literaturą francuską poza szkołą, mimo iż uczę się tego języka 8 lat. I dopiero teraz zdałam sobie sprawę, że w zasadzie nigdy nie interesowałam się młodzieżówkami francuskimi. A przecież na pewno jakieś są. Zatem mam kolejne postanowienie.:) Komu polecam tę książkę? Czytelnikom do 15 lat. Myślę, że takie osoby dużo bardziej przeżyją tę historię i będą miały możliwość odkrycia niezwykle ciekawej historii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Indyviduum
Indyviduum
Przeczytane:2016-03-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Inne książki autora
METO. Świat
Yves Grevet0
Okładka ksiązki - METO. Świat

Trzeci tom trzymającej w napięciu powieści dla młodzieży. Meto znów trafia do Domu, gdzie zostaje oddzielony od przyjaciół i okrzyknięty...

U4. Koridwen
Yves Grevet0
Okładka ksiązki - U4. Koridwen

Bohaterką powieści jest Koridwen, dziewczyna z maleńkiej bretońskiej osady. Swoje oryginalne imię dostała na cześć celtyckiej czarodziejki Cerridwen, patronki...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy