Po raz pierwszy w Polsce filmowa biografia skandalisty, obrazoburcy, prowokatora, honorowego kapłana Kościoła Szatana - Marilyna Mansona - potwora według jednych, geniusza według innych, muzyka, który w obrazowy, komiksowy sposób, jedyny zrozumiały dla młodego pokolenia rocka, przedstawia na scenie "hipokryzję Ameryki" i "budzi społeczeństwo z wywołanej przez chrześcijaństwo śpiączki.
O widowiskach przesyconych nieskrępowanym seksem, jawnym wyszydzaniu religii wywołującym wielkie emocje u widzów i o życiu prywatnym Marilyna Mansona opowiadają: sam artysta, jego była zona - burleskowa striptizerka Dita Von Teese, była dziewczyna Missy Romero, menadżer tras koncertowych John Digby, prezenterka radiowa Briggy Smale oraz dziennikarze i fani. Obraz zawiera niepublikowane dotychczas archiwalne materiały filmowe i fragmenty koncertów, a wszystko w oprawie ciężkiej metalowej muzyki Mansona.
Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Inne
ISBN:
Liczba stron: 20
Język oryginału: polski
Atlas miast województwa dolnośląskiego w skali 1:17 500 zawiera wiadukty o nienormowanej skrajni, centra logistyczne i dystrybucyjne, informator adresowy...
"Język polski - nowa matura" Książka pomyślana została jako pomoc w przygotowaniu do pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Może...
Przeczytane:2014-12-29, Ocena: 4, Przeczytałam, Ukończone w roku 2014, Mam, Film + książka,
Krótka książka będąca dodatkiem do płyty z filmem dokumentalnym poświęconym osobie Marilyna Mansona.
Niezły dodatek do filmu. Mimo, że niekiedy zdarzają się powtórzenia z tego co było na filmie, to zawarto też kilka cytatów, których w dokumencie nie wyróżniono. Plusem tekstu jest z pewnością fakt, iż w odróżnieniu od filmu jest mniej stronniczy. Tu w końcu zwrócono uwagę na to, że Marilyn Manson to nie tylko kontrowersyjna persona, ale też inteligentny artysta, którego twórczość można nazwać sztuką.
Szkoda tylko, że w przypadku filmu praktycznie wcale tego nie dostrzeżono. Co gorsze sam narrator sprawia czasami wrażenie osoby stronniczej, nastawionej negatywnie do artysty (szczególnie przez pierwszą połowę trwania dokumentu). Osobiście uważam, że w przypadku filmów dokumentalnych (traktujących o jakiejś osobie) raczej nie powinno się to zdarzać. Niezależnie od tego czy omawiana osoba/zdarzenie/sytuacja należą do kontrowersyjnych czy też nie.
Zagorzali fani, jak i wszyscy ci którzy szanują Mansona za jego dokonania w muzyce, mogą poczuć się zniesmaczeni brakiem obiektywizmu. Za to plusem w filmie są wypowiedzi samego Marilyna Mansona. Szkoda tylko, że mamy ich więcej dopiero w drugiej połowie.
Książkę oceniam jako dobrą - przez wzgląd na dobry papier, dobrej jakości barwne fotografie i sporo tekstu (jak na 20 stron).
Sam film uważam za przeciętny z racji wspomnianych wyżej minusów.