Listy 1970-2003

Długo wyczekiwany, nowy tom korespondencji Sławomira Mrożka i Wojciecha Skalmowskiego. Listy zdradzają wiele nieznanych faktów z życia autora „Tanga”. Dzięki nim czytelnik ma niepowtarzalną okazję, by poznać opinie obydwu autorów odnośnie sytuacji politycznej w kraju i za granicą. W korespondencji znajdziemy m.in. mistrzowski przykład sztuki interpretacji dzieł literackich. Autorzy dzielą się bowiem uwagami dotyczącymi czytanych lektur (Naipaul, Nabokov, Norwid, Conrad). Sławomir Mrożek – dramatopisarz, prozaik, satyryk. Prawdopodobnie najczęściej grywany w kraju i za granicą polski dramaturg współczesny. Jeden z najbardziej poczytnych polskich prozaików. Jego twórczość przekładana była na kilkanaście języków. Wojciech Skalmowski – absolwent filologii orientalnej i iranistyki. Od 1968 r. za granicą (Iran, USA, Belgia), z pochodzenia krakowianin, profesor iranistyki na flamandzkim Katolickim Uniwersytecie w Lowanium. Krytyk i eseista. Publikował przez wiele lat w „Kulturze” paryskiej pod pseudonimem „Maciej Broński”. Mieszka na stałe w Belgii (Bruksela).

Informacje dodatkowe o Listy 1970-2003:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie