Leśna terapia. Jak czerpać zdrowie, energię i spokój z mocy drzew

Zanurzenie w las pomoże ci odzyskać zdrowie, spokój i równowagę.

Przyroda jest w stanie dać ci o wiele więcej niż tylko zwyczajną rozrywkę oraz ucieczkę od zgiełku miasta i jego zanieczyszczeń. Las to źródło życiodajnego tlenu, ale też magazyn niewyczerpanej energii, która oddziałuje na zmysły, psychikę, pracę mózgu i odporność. Możesz w nim odnaleźć także szczyptę magii i poczuć w kontakcie z drzewami odrobinę transcendencji.

Autorka tej książki to dendroterapeutka i praktykująca przewodniczka kąpieli leśnych. Podpowiada, jak dzięki obcowaniu z drzewami odzyskać więź ze swoimi korzeniami oraz zatroszczyć się o zdrowie i dobre samopoczucie. To pierwsza na polskim rynku pozycja poświęcona wielu metodom leśnych terapii oraz korzeniom tych praktyk.

Dzięki informacjom zawartym w tej książce:

odbędziesz podróż w przeszłość, poznając korzenie szeroko rozumianej terapii drzewami; dowiesz się, czym są kąpiele leśne, a czym dendroterapia, by móc wybrać to, co dla ciebie najkorzystniejsze; zyskasz wiedzę o specyfice pracy leśnych terapeutów w naszym kraju; otrzymasz wskazówki, które poprowadzą cię do możliwości odbywania samodzielnych praktyk różnych leśnych terapii; przygotujesz się do zanurzeń w najróżniejszych typach lasów we wszystkich porach roku; przekonasz się, że zaprzyjaźnienie się z drzewami to początek wspaniałej przygody, którą można przeżywać nie tylko w lesie; odkryjesz, jak fascynujące są tajemnice nie tylko drzew, ale i krzewów; inspirując się zawartymi propozycjami aktywności, zyskasz zdrowie, równowagę psychiczną i poczucie łączności z naturą.

Informacje dodatkowe o Leśna terapia. Jak czerpać zdrowie, energię i spokój z mocy drzew:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-04-26
Kategoria: Hobby

Tagi: Publikacje popularne na temat roślin dzikorosnących

Kup książkę Leśna terapia. Jak czerpać zdrowie, energię i spokój z mocy drzew

Leśna terapia. Jak czerpać zdrowie, energię i spokój z mocy drzew - opinie o książce

Avatar użytkownika - lunkabookstagram
lunkabookstagram
Przeczytane:2023-05-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Leśna terapia. Jak czerpać zdrowie, energię i spokój z mocy drzew" to książka autorstwa Agnieszki Antosik wydana przez Wydawnictwo Kobiece [współpraca reklamowa z @wydawnictwo.kobiece]

Nasza relacja z naturą jest różna na różnych etapach życia. Zaczynamy od przymusowego przywoływania nas z podwórka przez rodziców na obiad, uparcie łazimy boso po ogródku czy na działce u dziadków, za dzieciaka skaczemy po kałużach lub taplamy się w błocie podczas deszczu.
Po jakimś czasie łapiemy się na tym, że odchodzimy od natury przez zasiedzenie na kanapie przed telewizorem, nie zliczymy już godzin spędzonych w czterech ścianach we własnym domu lub w biurze. Niekiedy uda nam się zrobić cardio na siłowni, ale to tyle. Gdzie są te długie spacery po lesie, wyprawy w nieznane, podziwianie natury, odkrywanie nowych szlaków? Tęsknota za naturą w końcu nas dopada. Marzy nam się sytuacja, w której powiemy ,,Dajcie mi odetchnąć! Rzucam wszystko w cholerę i jadę na w Bieszczady". Pragniemy znaleźć się w miejscu, gdzie nikt nas nie znajdzie, żeby w okolicznościach przyrody zregenerować nadszarpnięte nerwy i mieć chwilę wytchnienia.

"Leśna terapia. Jak czerpać zdrowie, energię i spokój z mocy drzew" autorstwa Agnieszki Antosik, znanej jako Szepcząca z Drzewami, dendroterapeutka i praktykująca przewodniczka kąpieli leśnych, to książka, która zmienia nasze podejście do natury.

Jaką rolę dawniej dla ludzi odgrywały drzewa? Jak wpływa na nas obcowanie z przyrodą i leśne kąpiele? Czy potrzebny nam jest przewodnik i gdzie go znaleźć? Jak poszczególne gatunki drzew na nas wpływają? Czy jesteśmy jeszcze w stanie powrócić do natury? Na te i wiele innych pytań odpowiada nam w swojej książce autorka, która namawia nas, żebyśmy w swoich napiętych grafikach znaleźli czas na połączenie z wewnętrznym dzieckiem, pozbycie się wstydu i zanurzenie w bezmiar zieleni pozamiejskiej, dzięki której odzyskamy równowagę i naładujemy baterie. Autorka opisuje istotę przyjaźni z naturą, przybliżając nam w prosty sposób ciekawostki i fakty, przekonując do modyfikacji trybu życia, aby odzyskać zdrowie, spokój i równowagę.

Drzewa są niesamowitymi bytami, są placem zabaw, schronieniem podczas upału, osłoną przed silnym wiatrem, filtrem dla zanieczyszczonego powietrza, domem dla wielu istnień.
Emitują energię, jest ona subtelna, ale zauważalna i posiada kojący wpływ na ludzki organizm. Wiedzieli już o tym nasi przodkowie, a i dziś wpływ drzew na samopoczucie i procesy zdrowotne potwierdza szereg badań naukowych. Właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i bakteriobójcze, kojące działanie na układ nerwowy, ale czy wszystkie drzewa mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie?

Czy do drzew trzeba się przytulać? Jaka jest metodyka leśnych kąpieli? Ile jest tych metod? Czy żeby być dendroterapeutą trzeba mieć certyfikat? Niekoniecznie i, moje ulubione: "to zależy". Ile ludzi tyle metod. I właśnie tych ludzi Agnieszka Antosik przedstawia nam, pokrótce zaznaczając, jak to się stało, że są tym, kim są, co robią i gdzie można ich znaleźć.

Opisując tę pozycję mam ochotę zadać jeszcze więcej pytań niż opisywać jej zawartość, po to, żeby zachęcić Was do znalezienia zawartych w niej odpowiedzi. Jeśli lubicie kontakt z naturą, ciekawi Was ten temat lub w ogóle chcielibyście rozpocząć swoją leśną przygodę, to zacznijcie od tej książki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Naznaczony
Agnieszka Antosik0
Okładka ksiązki - Naznaczony

Dylan nigdy nie był taki, jak inni chłopcy z domu dziecka. Nie szukał przyjaciół, nie tęsknił za rodziną, nie potrzebował bliskości. Wolał samotność, ciszę...

Indygo
Agnieszka Antosik0
Okładka ksiązki - Indygo

W każdym dobru jest trochę zła, w każdym złu znajduje się odrobina dobra… Życie nastoletniego Brayana Harrisa przypomina hollywoodzką bajkę: od...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;