Lepiej niż wczoraj

Nowa książka Lynn Painter – autorki bestsellerowego „Lepiej niż w filmach”!

Czasem nie warto walczyć z przeznaczeniem.

Po walentynkach, które okazały się kompletną katastrofą, wszystko, czego chce Emilie, to ukryć się u babci z kubełkiem lodów na pocieszenie. Pragnie, żeby ten dzień już się skończył. Zasypia na kanapie, a kiedy się budzi, jest we własnym domu i… znów są walentynki!

Emilie uświadamia sobie, że utknęła w pętli czasowej, z której nie może się wydostać. Raz za razem musi przeżywać zdradę swojego chłopaka Josha. Nie może też uciec przed tajemniczym Nickiem, na którego wpada każdego powtarzającego się dnia.

Ile razy można patrzeć bezradnie, jak całe twoje życie uczuciowe staje (dosłownie) w płomieniach? Czy powtarzający się w kółko dzień może być szansą, by coś zmienić? Co się stanie, jeśli wszechświatprzestanie pozwalać na poprawki w momencie, gdy wszystko właśnie zaczęło się układać?

Lynn Painter jak nikt potrafi pisać młodzieżowe romanse. Emilie, niepoprawna romantyczka, która zawsze musi mieć wszystko poukładane, będzie musiała nauczyć się żyć bez scenariusza i planu. Jeśli pokochaliście Andiego z „11 papierowych serc” i Wesa z „Lepiej niż w filmach” – zakochacie się w Nicku.

Idealna na lato i wiosnę. Wasz nowy ulubieniec!

Informacje dodatkowe o Lepiej niż wczoraj:

Wydawnictwo: Young
Data wydania: 2023-06-14
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The do-over
Tłumaczenie: Matylda Biernacka

Kup książkę Lepiej niż wczoraj

Lepiej niż wczoraj - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-07-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

,,Chociaż nie widuje się jej zbyt często w prawdziwym życiu, to z całą pewnością wierzę w prawdziwą miłość. Myślę, że wymaga pracy i logiki, a nie trafu, ale istnieje, jeśli tylko człowiek umie jej szukać".

(fragment książki)

°

Emily przeżywa najgorsze walentynki w życiu - kasuje samochód, przyłapuje chłopaka na zdradzie, nie dostaje się na ważny kurs w szkole, a oprócz tego dowiaduje się, że jej tata zamierza wywrócić życie rodziny do góry nogami. Załamana dziewczyna kładzie się spać, lecz gdy budzi się rano, odkrywa, że znów są walentynki. Sytuacja powtarza się wielokrotnie, a Emily jest zmuszona przeżywać pechowy dzień na okrągło. Nie znaczy to jednak, że zawsze musi być tak samo, prawda? Może za którymś razem uda jej się w drodze do szkoły uniknąć stłuczki z tajemniczym Nickiem i naprawić wszystko to, co poszło źle?

??

Bardzo dobrze się bawiłam przy tej książce! To lekka i przyjemna historia, która sprawdzi się doskonale w czasie wakacji (i walentynek).

Głowna bohaterka, Emily, zawsze starała się żyć tak, żeby nikomu nie sprawiać problemu swoją obecnością. Dopiero podczas podróży w czasie uczy się, że warto na pierwszym miejscu postawić siebie i swoje pragnienia, czyli po prostu żyć w zgodzie ze sobą. Zaczyna też w interesujący sposób konfrontować swoje wyobrażenia o miłości z rzeczywistością.

Książka co prawda nie trafi do grona moich ulubieńców, ale zapewniła mi naprawdę świetną rozrywkę.

Jeśli lubicie urocze młodzieżówki, motyw pętli czasowej i wrażliwych bohaterów, będzie to coś dla Was!

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2024-05-05, Ocena: 5, Przeczytałam,
Lepiej niż w filmach
Lynn Painter0
Okładka ksiązki - Lepiej niż w filmach

Czasem życie ma dla nas gotowy scenariusz. Lepszy niż w filmach. Liz Buxbaum miłość do romansów i szczęśliwych zakończeń ma we krwi. Dziewczyna już dawno...

Stawiam na nas
Lynn Painter0
Okładka ksiązki - Stawiam na nas

Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy - znienawidziliśmy się. Później spotkaliśmy się drugi raz. Zaprzyjaźniliśmy się. A następnie... Sprawy zaczęły...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski