Drugi tom przełomowego dzieła o historii nowoczesnego państwa.
Michael Lind w ,,New York Timesie" opisał pierwszy tom Historii ładu politycznego Francisa Fukuyamy jako ,,ważne dokonanie jednego z wiodących intelektualistów naszych czasów". A w ,,Washington Post" Gerard DeGrote wyraził swój zachwyt następującymi słowami: ,,To jest książka, która będzie pamiętana. Dajcie mi drugi tom".
Drugi tom jest wreszcie gotowy i tym samym zostało ukończone najważniejsze dzieło z dziedziny myśli politycznej co najmniej ostatniego pokolenia. Postawiwszy kluczowe pytanie, jak społeczeństwa rozwijają silne, bezosobowe i odpowiedzialne wobec obywateli instytucje, Fukuyama kontynuuje swoją opowieść, rozpoczynając od rewolucji przemysłowej i kończąc na tak zwanej Arabskiej Wiośnie oraz głębokich dysfunkcjach życia politycznego współczesnej Ameryki. Bada wpływ korupcji na jakość rządzenia i szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego niektórym społeczeństwom udało się ją wykorzenić. Zgłębia spuściznę kolonializmu w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji i przedstawia wnikliwe wytłumaczenie, dlaczego niektóre regiony świata rozkwitły i rozwinęły się szybciej niż inne. I śmiało podejmuje temat przyszłości demokracji w obliczu rosnącej globalnej klasy średniej i pogłębiającego się paraliżu politycznego na Zachodzie.
Ład polityczny i polityczny regres - szeroko zakrojony, mistrzowski opis zmagań na rzecz stworzenia dobrze funkcjonującego, nowoczesnego państwa - jest skazany na sukces i na to, że stanie się dziełem klasycznym.
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2015-10-06
Kategoria: Historyczne
ISBN:
Liczba stron: 680
Krytykowanie rządów George`a Busha i decyzji o inwazji na Irak nie jest niczym nowym. Jeśli jednak problemy polityki zagranicznej USA analizuje tak wybitny...
,,Tożsamość jest dzisiaj motywem przewodnim wielu zjawisk politycznych, od nowych populistycznych ruchów nacjonalistycznych, poprzez bojowników islamskich...
Chcę przeczytać,