Souma czy Erina?!
Kto zwycięży i zaspokoi pragnienie wyjątkowego jedzenia Mistrza WGO, Many Nakiri?
A może oboje polegną?!
Czas na ostatni kulinarny pojedynek!
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2022-11-25
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 0
OSTATNI SERWIS
Renge CHANSU (OI)
Renge CHANSU (OI)
HAPPII na aji PERORI to sukue (ren-CHAN)
SUUPU mo mochiron (ren-CHAN)
Renge CHANSU
- Ladybaby feat. Ladybeard
No i kolejna seria dobiegła końca. Tym razem padło na ,,Kulinarne pojedynki". Fajnie z nimi było, smakowicie, apetycznie, ale już od pewnego czasu seria sprawiała wrażenie tworu, w którym autorom trochę brak już pomysłów. Choć nadal było dobrze. I dobrze jest w finale. I w dodatkach do finału też przyjemnie się dzieje. I może trochę żal, że to już - koniec, nic więcej - ale z drugiej strony cieszy się czytelnik, że poznał już całość, a seria zamiast popadać w większą jeszcze przesadę, odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Wielki finał! Ostatnia walka! Czy zwycięży Souma, a może Erina?! I czy w ogóle to oni mają szansę na wygraną? Nadszedł czas ostatniego serwisu!
https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2022/11/kulinarne-pojedynki-36-tsukuda-yuuto.html
Przeczytane:2023-03-02, Ocena: 4, Przeczytałem,
PopKulturowy Kociołek:
Bardziej problematycznie (jeśli chodzi o jakość fabuły) robi się w ostatnim trzydziestym szóstym tomie. Trzymając się nawiązań kulinarnych, otrzymujemy tutaj dobre i syte danie, które mogłoby być jednak troszkę lepiej doprawione. Główna uwaga czytelnika skupia się oczywiście na finałowym pojedynku. Raczej nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że w finale spotykają się Erina i Souma. Ich kuchenna walka powinna więc być iście epicka. Niestety, ale jest ona dość mdła i kończy się szybciej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.
Poziom tomiku na szczęście ratuje pozostała treść, która skupia się na przeszłości bohaterów (szczególnie nastolatka) i odsłania przed czytelnikiem kilka scenariuszowych sekretów, które nurtowały go od początku historii. Ciekawie prezentuje się również dodatek w postaci przedstawienia dalszych losów ulubionych bohaterów. Nie jest to co prawda nic „rewolucyjnego”, ale i tak miło jest przeczytać jak radzili sobie młodzi kucharze w późniejszych latach.