reklama

Kobiety z pasją

Kobiety z pasją to zbiór trzydziestu trzech rozmów w postaci wywiadu rzeki z poczytnymi polskimi pisarkami.

Nalezą do nich: Maria Ulatowska, Joanna Fligiel, Agnieszka Lis, Magdalena Winnicka, Małgorzata Falkowska, Melisa Bel, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Kostołowska, Iwona Małgorzata Żytkowiak, Ada Johnson, Wioletta Piasecka, Anita Scharmach, Agata Suchocka, Malwiana Chojnacka, Wioletta Leśków-Cyrulik, Anna Rybkowska, Agnieszka Zakrzewska, Edyta Świętek, Kamila Cudnik, Katarzyna Kowalewska, Magdalena Czmochowska, Aleksandra Borowiec, Izabella Frączyk, Joanna Krystyna Radosz, Agnieszka Opalska, Krystyna Mirek, Kamila Mitek, Jagna Rolska, Dominika Caddick, Anna Judge, Magdalena Krok, Marta Kopacz i Magdalena Witkiewicz.

Informacje dodatkowe o Kobiety z pasją:

Wydawnictwo: Flow
Data wydania: 2023-03-08
Kategoria: Inne
Język oryginału: Język polski

Kup książkę Kobiety z pasją

Kobiety z pasją - opinie o książce

Avatar użytkownika - Euka
Euka
Przeczytane:2024-05-01, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Marta Urban to kobieta z pasją, jednak z wielu, bo która z nas nie ma jakichś pasji? Odosobnienie podczas pandemii zainspirowało autorkę do napisania tej książki, która jest niesamowitym projektem. Napisanie jej, czy raczej zebranie materiału zajęło niemalże dwa lata zanim finalnie książka ujrzała światło dzienne.

Jest to zapis trzydziestu trzech wywiadów z kobietami pisarkami. Są to kobiety z różnych stron z Polski i nie tylko; w różnym wieku, piszące książki w różnych gatunkach. W momencie powstawania książki niektóre z pań były zaledwie na progu kariery, a inne już z pokaźnym dorobkiem, czyli mamy tu nazwiska mniej i bardziej znane. Niektóre dość oszczędne w słowach, inne zaś bardzo chętnie opowiadały o sobie, o swoim życiu, o pracy, o pomysłach na dalsze książki, ale też o marzeniach.

Dla mnie było to ciekawe oraz inspirujące doświadczenie, z ciekawością sięgnę po książki autorek, których jeszcze nie znam.

Polecam książkę waszej uwadze,  sprawdźcie o czym opowiadały Marcie, być może wasze ulubione pisarki.

Pisarki z ktorymi rozmawiała Marta Urban to :  Maria Ulatowska, Joanna Fligiel, Agnieszka Lis, Magdalena Winnicka, Małgorzata Falkowska, Melisa Bel, Agnieszka Lingas - Łoniewska, Katarzyna Kostołowska, Iwona Małgorzata Żytkowiak, Ada Johnson, Wioletta Piasecka, Anita Scharmach, Agata Suchocka,  Malwina Chojnacka, Wioletta Leśków - Cyrulik, Anna Rybkowska, Agnieszka Zakrzewska, Edyta Świętek, Kamila Cudnik, Katarzyna Kowalewska, Magdalena Czmochowska, Aleksandra Borowiec, Izabella Frączyk, Joanna Krystyna Radosz, Agnieszka Opolska, Krystyna Mirek, Jagna Rolska, Dominika Caddick, Anna Judge, Magdalena Krok, Marta Kopacz i Magdalena Witkiewicz.

Polecam.

Szczerbata śmierć