Kobieta na końcu peronu

Ocena: 5.75 (12 głosów)

Rodzinna tajemnica, nagłe zniknięcie młodej dziewczyny, plotka, która przykrywa prawdę, uczucie, które potrafi popchnąć ku zbrodni... Jolanta Knitter-Zakrzewska w mistrzowski sposób łączy w swoich opowiadaniach subtelny zmysł psychologicznej obserwacji z kryminalną zagadką. Ale „Kobieta na końcu peronu” to nie tylko opowieść o meandrach ludzkich motywacji. To również historia o potędze uczuć, które potrafią wznieść nas na wyżyny oraz o tym, że czasem to, co widzimy, nie jest takie, jakie nam się wydaje…

Informacje dodatkowe o Kobieta na końcu peronu:

Wydawnictwo: Warszawska Grupa Wydawnicza
Data wydania: 2016-01-27
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-6535-622-2
Liczba stron: 404

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Kobieta na końcu peronu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kobieta na końcu peronu - opinie o książce

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2017-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2017,

Sięgając po Kobietę na końcu peronu spodziewałam się intrygującej powieści drogi.. tak cóż, od razu widać że nie czytałam wcześniej recenzji ani nawet informacji na okładce. To co spotkało mnie podczas czytania okazało się zaskakujące bowiem nie jest to powieść, to raczej zbiór intrygujących napawiających niepokojem opowiadań. 

Każdy rozdział to hisotria innych osób, osadzona w innym miejscu, zupełnie różna. Typowa książka dla niecierpliwych :) Historie choć nie są długie są poruszające. W prawie każdej hostorii pojawia się wątek kryminalny, przemyślany i do tego tak realny jakby opowiadania oparte były o autentyczne historie. Proza pisana jest prostym językiem, trafia do nas bezpośrednio uderzając w czułe punkty. W opowiadaniach mamy to samo życie: miłość, tęsknotę, żal, smutek, śmierć, przebaczenie, oczekiwanie, itd.

W narracji podoba mi się to, że w każdym opowiadań prowadzona jest ona z kilku perspektyw tak jakby tą samą historię opowiadało kilka osób i każdy widział ją zupełnie inaczej. Dzięki temu książkę choć tak realistyczną czyta się przyjemnie, choć na co dzień wolę książki bardziej oderwane od naszej zwykłej szarej rzeczywistości. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2016-04-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Siegnęłam po tę książke po przeczytaniu recenzji i przyznam szczerze ,ze sie nie zawiodłam.Ciekawie napisana ,pobudzająca wyobraznie i zmuszajaca do refleksji nad własnym zyciem.Zwykla codizennosc przeplata sie tu z nierealnościa.Fajnie napisana,trochę smieszna,troche straszna.Po przeczytaniu jej usiadlam i zaczęłam sie zastanawiać nad sensem mojego życia a takie refleksje zawsze przynoiszą mi coś dobrego.
Link do opinii
Avatar użytkownika - witoldmeik
witoldmeik
Przeczytane:2016-04-02, Ocena: 6, Czytam, Mam,
Bardzo lubie wyszukiwac nowych,nieznanych autorow.Tak tez odkrylem pare lat temu Jolante Knitter Zakrzewska.Miales okazje przxeczytac jej poprzednie ksiazki z wielkim zadowoleniem,wiec z nadzieja i niepokojem oczekiwalwem na kolejna jej pozycje..Juz sama okladka zachecila mnie;lubie retro(jak i dziesiejsze czasy).Poetycki tytul wprowadza mnie w swiat rzeczywistych historii,opisanych zrozumialym jezykiem,bez zadnych udziwnien.kazde opowiadanie zyje,oddycha,czuje sie.Ksiazka zasluguje na tytul ksiazki roku,choc z nieznanych mi powodow autorka nie jest szerzej znana(wina wydawnictwa?).Polecam kazdemu bibliofilowi
Link do opinii
Tajemniczy tytuł. Zagadka. Brzmi nieźle. Mam nadzieję, że zaskoczy.
Link do opinii
Zamieszczę opinię po przeczytaniu książki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kamyk
kamyk
Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
,,Kobieta na końcu peronu: to zbiór niezwykle pięknie napisanych opowiadań. Powiedziałbym, że są to opowiadania z duszą. Wiele dzieje się tutaj pod powierzchnią. Treść jest utaj jak skondensowana esencja, która zajmuje od razu myśli i uświadamia jak głupio ludzie sami sobie niszczą to, co z wysiłkiem tworzyli czy budowali. Jako dla mnie najbliższe wybrałem ,,Przypadkowe spotkanie", chwilami nie było miło odkrywać mi samego siebie w przeczytanych słowach. ,,Zrozumiałem, że to nie miłość. Byłaś tylko obsesją. Niszczącą mnie chorobą, która się skończyła." Główna bohaterka ,,Przypadkowe spotkania" - Janka ma 40 lat i trójkę dzieci. Do chwili zniknięcia męża była szczęśliwą kobietą. Czy jej poszukiwania coś dadzą i kim jest Adam, który zjawia się nagle przy niej i ciągle jest jak anioł stróż? Autorka świetnie opisała monologi wewnętrzne bohaterów i jest tutaj we wszystkich opisywanych historiach jakaś nieuchwytna subtelność, smutek i piękno. Dziwnie człowiek przywiązuje się do tych historii, szczególnie do ,,Przypadkowego spotkania|. Z kolei przy ,,Żonie Andrzeja| śmiałem się w głos, chociaż bohaterom na pewno nie było do śmiechu. Świetnie opisana historia! Urokliwy jest ,,Pierwszy raz" i poruszająca ,,Boża miłość" W ,,Kobiecie na końcu peronu" to co zwyczajne okazuje się w każdej chwili niezwyczajnie i niepowtarzalne i jest taką stacją, żeby się na chwilę zatrzymać i spojrzeć na życie z większej perspektywy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - zdrojewski76
zdrojewski76
Przeczytane:2016-05-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - Caro
Caro
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Deszczowa kołysanka
Jolanta Knitter-Zakrzewska0
Okładka ksiązki - Deszczowa kołysanka

Szczęście pojawia się zupełnie nagle. (…) Zazwyczaj w momencie pogodzenia się z życiem, z tym, co jest, i docenienia tego, co jest. Nazywam się...

Diabeł tasmański
Jolanta Knitter-Zakrzewska0
Okładka ksiązki - Diabeł tasmański

Zbrodnia, gwałtowne namiętności i samotność – wszystko to, co bezpowrotnie przecina spokojne ścieżki naszego życia. W chłodny lutowy poranek 2012...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy