Kill Show. Powieść w stylu true crim

Ocena: 6 (1 głosów)

Minęło już dziesięć lat od rześkiego kwietniowego poranka, kiedy we Frederick w stanie Maryland zniknęła bez śladu szesnastoletnia Sara Parcell. Zdarzenie znalazło się w centrum uwagi amerykańskiej opinii publicznej, szokując ją i dzieląc. Ale jak było naprawdę? Choć zbadano wszystkie możliwe wersje wydarzeń, ta historia nigdy wcześniej nie została opowiedziana w pełni. Aż do teraz, kiedy jej główni uczestnicy zdecydowali się w końcu zabrać głos.

Wciągająca powieść Daniela Swerena-Beckera przedstawia zupełnie nowe, dające do myślenia spojrzenie na historie o zbrodniach, zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych. Pokazuje, jak tragedia zaginionej nastolatki może zostać wykorzystana dla zysku i rozrywki.

Kill Show to więcej niż zwykły kryminał, to pełen niespodziewanych zwrotów akcji prowokacyjny komentarz społeczny. Poprzez wywiady z członkami rodziny, sąsiadami, organami ścigania, przedstawicielami mediów i wieloma innymi postaciami autor buduje pasjonującą opowieść o tragedii rodziny Parcellów i nienasyconym hollywoodzkim pragnieniu sensacji.

To świetnie zbudowana historia w stylu true crime.

#truecrime #kryminał #zaginięcie #sensacja #media #świadkowie #fikcja

 

Jeannette Parcell (matka): To był dzień jak co dzień - obudziłam dzieciaki, zrobiłam śniadanie. Pamiętam, że Jack nagrywał, jak próbuje zjeść płatki śniadaniowe z czubka własnego nosa. Lubił wtedy wrzucać do Internetu takie głupie filmiki. Sara doczepiała do skrzypiec kupione w weekend nowe struny. Kosztowały dobre trzydzieści dolców. Dave czytał wiadomości sportowe, pewnie narzekał na rezerwowych Orioles. Każdy był w swoim świecie, prawie się do siebie nie odzywaliśmy... To był nasz ostatni wspólny poranek.

*

Brandon Grassley (sąsiad Sary i jej kolega z klasy): Nie pamiętam, żeby wtedy na przystanku wydarzyło się coś niezwykłego. Jak zwykle staliśmy i czekaliśmy na zwykły autobus na naszym zwykłym podmiejskim zakręcie. Nic ciekawego.

*

Nellie Spencer (przyjaciółka): Siedziałyśmy we trójkę przy szafkach, kiedy Sara zorientowała się, że zabrała z autobusu tylko torbę na WF i zapomniała o plecaku. Powiedziała, żebyśmy na nią nie czekały, i pobiegła z powrotem na przystanek, żeby złapać autobus, zanim odjedzie.

Fot. Jenny Hueston

 

DANIEL SWEREN-BECKER

Pisarz, scenarzysta telewizyjny i dramaturg. Jest absolwentem Wesleyan University, uzyskał też tytuł magistra na Uniwersytecie Nowojorskim. Jego sztuka Stress Positions miała swoją premierę w Nowym Jorku w SoHo Playhouse. Jest autorem powieści The Ones i The Equals. Mieszka w Los Angeles.

 

Informacje dodatkowe o Kill Show. Powieść w stylu true crim:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2024-11-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788383424903
Liczba stron: 304
Tytuł oryginału: Kill Show

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne Thrillery psychologiczne

więcej

Kup książkę Kill Show. Powieść w stylu true crim

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kill Show. Powieść w stylu true crim

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-11-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pewnego dnia Sara Parcell wychodzi rano z domu do szkoły i już nigdy nie wraca. Całe miasteczko angażuje się w poszukiwania, jednak pomimo upływu dni, policja nie trafia nawet na najmiejszy ślad. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy do drzwi domu rodziny Parcell puka producentka z TNN, która składa rodzicom zaginionej szesnastolatki zaskakującą propozycję. Gdyby znali zakończenie tej całej historii, nigdy nie wpuściliby kobiety za próg... "Kill Show. Powieść w stylu true crime" to powieść zaprezentowana w formie, jakiej do tej pory nie miałam jeszcze okazji czytać. Jestem wciąż pod ogromnym wrażeniem tego, co się w niej wydarzyło. Ale po kolei. Autor przeprowadził rozmowę z każdym, kto stał się uczestnikiem wydarzeń z przed 10lat, czym przez długi czas żyła amerykańska opinia publiczna. Poznajemy od strony rozmówców, ich oczami, przebieg zdarzeń. Wyszły na jaw szokujące tajemnice, fakty, konsekwencje decyzji, ponoszone przez lata, które jednym złamały życie a innych wyniosły na wyżyny kariery. Wywiad autora z poszczególnymi osobami, co chwilę zaskakiwał zwrotami akcji, których nigdy bym nie przewidziała. Co rusz pojawiały się nowe smaczki z życia osób, którym został udzielony głos. Momentami byłam zaszokowana, nie wiedziałam już komu można wierzyć, a kto próbuje najzwyczajniej w świecie się wybielić. Tragedia rodziny stała się programem reality show i wykorzystana, by zaspokoić żądnych rozrywki i pieniędzy. Do czego doprowadził
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy