Kid Lucky. Niebezpieczne lasso. Tom 2

Drugi tom serii opowiadającej o pełnym szalonych zabaw dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego urwisa, który kiedyś stanie się rewolwerowcem szybszym od własnego cienia.

Dorosły Lucky Luke spotyka na swojej drodze niezbyt sympatycznego bandytę, w którym rozpoznaje kolegę z najmłodszych lat, Billy'ego Bada. Wtedy wraca myślami do przeszłości... Billy już jako malec był nieznośnym łobuziakiem. Ciągle rywalizował z Lukiem, ale nie potrafił go pokonać, dlatego od tamtego czasu bez przerwy myślał o zemście na Samotnym Kowboju! Na szczęście oprócz wspomnień związanych z Billym nasz bohater ma też w pamięci wiele wesołych chwil przeżytych z prawdziwymi przyjaciółmi - dobrymi kolegami i miłymi koleżankami. Luke nie nudził się w dzieciństwie, a i my nie będziemy się nudzić, czytając ten album!

Cykl o Lucky Luke'u był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdé, pomysłodawca serii przygód małego Luke'a, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak ,,Big Twin" czy ,,Esmeralda".

Informacje dodatkowe o Kid Lucky. Niebezpieczne lasso. Tom 2:

Kid Lucky. Niebezpieczne lasso. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-05-17, Ocena: 6, Przeczytałem,

Początek albumu Kid Lucky #2: Niebezpieczne lasso to spotkanie LL z „nieznajomym” mężczyzną, który najwyraźniej ma jakąś sprawę do bohatera. Okazuje się, że jest to dawno niewidziany „przyjaciel” kowboja, z którym spędzał on wiele czasu w dzieciństwie. Wydarzenie to staje się więc doskonałym pretekstem do rozbudowanej retrospekcji, w której poznajemy wycinek przeszłości najszybszego rewolwerowca Dzikiego Zachodu.

Wspomnianym znajomym jest Billy Bad, niegdyś zadziorny młokos, który nieustannie rywalizował z Luckiem i starał się być we wszystkim od niego lepszy. W recenzowanym komiksie znalazło się również miejsce dla innych przyjaciół kowboja. Na kolejnych planszach pojawiają się znane postacie (włącznie z koniem) oczywiście w swoich odmłodzonych wersjach. Ich dzieciństwo charakteryzowało się wieloma szalonymi pomysłami i przysparzaniem nowych kłopotów dorosłym. Można więc być pewnym, że znajdziemy tu masę najróżniejszych gagów, które na każdym kroku będą wywoływać uśmiech na naszej twarzy. Achdé obok dobrego humoru, w scenariuszu zahacza również o tematykę mody i podobnie jak Morris całość treści podaje w lekkim westernowym klimacie. Nie ma tu może głębszego przesłania, jak w niektórych oryginalnych komiksach, ale i tak całość czyta się bardzo przyjemnie.

Recenzja na:

Zielone koktajle. 365 przepisów
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Zielone koktajle. 365 przepisów

"Przekonasz się, że koktajle warto pić codziennie. wystarczy kilka minut, by cieszyć się zdrowymi napojami, z których każdy to prawdziwa bomba witaminowa."...

opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Trening szkolny (Klasa 6). Trening szkolny. Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne. Klasa 6

Trening szkolny. Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne. Klasa 6 to zbiór zadań mających na celu rozwijanie i stymulowanie funkcji psychofizycznych dzieci...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz