Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba

,,Trzymasz przed sobą książkę, która opowiada historie prawdziwych ludzi. Takich, którzy żyli kilka, kilkadziesiąt, kilkaset czy nawet kilka tysięcy lat temu. Łączy ich to, że Kościoły na całym świecie uważają ich za świętych. Tylko... co to właściwie znaczy? Jaki jest człowiek, o którym mówią, że jest święty?"

,,Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba" to niezwykła propozycja z ponadczasowym przesłaniem, że każdy z nas może zostać świętym, bo każdy może czynić dobro. Na przykładach żywotów świętych, tych bardziej i mniej znanych, dziecko będzie mogło zobaczyć, jak różnie toczy się ludzkie życie i że święty naprawdę nie oznacza idealny, a do świętości prowadzą bardzo różne drogi.

Dzieci poznają różne postaci - od starotestamentowych proroków, poprzez świętych z początków chrześcijaństwa, aż do całkiem niedawno żyjących osób pochodzących z całego świata. Poza opisanymi żywotami w środku znajdą się także fragmenty mające przybliżyć dzieciom konteksty biblijny i historyczny.

Tekst napisała Justyna Bednarek, jedna z najpopularniejszych autorek książek dla dzieci (,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", seria ,,Kury"), a całość uzupełniają niezwykłe dziergane ilustracje Anny Jareckiej-Salamon.

Od autorki:

,,Pisząc tę książkę, czerpałam, między innymi, z Pisma Świętego, z Apokryfów Nowego Testamentu i Złotej Legendy. Nie wszystko jest wiedzą historyczną, znajdziecie tu trochę legend, a trochę mojej własnej wyobraźni. Ale to, co najważniejsze, jest prawdziwe: ludzka miłość i staranie, żeby zmienić świat wokół siebie na lepsze."

Informacje dodatkowe o Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba:

Wydawnictwo: Świetlik
Data wydania: 2024-03-27

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba

Kura Krystyna i jej banda. Czytam sobie. Poziom 1
Justyna Bednarek0
Okładka ksiązki - Kura Krystyna i jej banda. Czytam sobie. Poziom 1

Kura Krystyna to dyrektorka zagrody ,,Stokrotka". Jest ruda, grubiutka i mądra! Cieszy się szacunkiem i sympatią wszystkich mieszkańców. Dlatego kiedy...

Basik Grysik i wrony
Justyna Bednarek0
Okładka ksiązki - Basik Grysik i wrony

Basik Grysik Kapelusik - tak się nazywa dziewczynka, która przychodzi na świat w pewną mroźną, styczniową noc. A wrony siedzą na drutach przy szpitalnym...