reklama

Kate. Przyszła królowa

„Jedna z nas”, „czuła mama”, „współczesna księżniczka”, ale też „wyrachowana manipulantka” czy „nuworyszka” – różnie Catherine Middleton opisywano, ale każde z tych określeń zawiera najwyżej okruch prawdy.

Eva Grippa rysuje portret Kate jako jednej z najbardziej enigmatycznych kobiet w historii angielskiej rodziny królewskiej. Autorka podjęła się niełatwego zadania. Ta dziewczyna z klasy średniej, która stała się księżną i przyszłą królową, w przeciwieństwie do impulsywnej bratowej Meghan Markle przeważnie milczy, jest cicha i tajemnicza. Dzięki inteligencji i wytrwałości zdołała jednak odnaleźć się w zawiłych relacjach rodziny królewskiej, a także oswoić groźną brytyjską prasę.

Analizując wywiady i reportaże, Grippa rzuca światło na pęknięcia w pozornie idealnym wizerunku żony Williama: opisuje problemy z ciążami, przywołuje plotki, nakreśla niełatwą sytuację księżnej, której wielu zazdrości pozycji, a wreszcie przedstawia burzliwe stosunki z członkami rodziny królewskiej. Sporo uwagi poświęca stylizacjom Kate, próbując oszacować wartość królewskiej marki i jej wpływ na gospodarkę Wielkiej Brytanii. Uwypukla fakt, że Kate musi się mierzyć z mitem Diany – swojej wyjątkowej teściowej. Wszak jest księżną Walii – a tytuł ten ciąży prawie jak korona.

Informacje dodatkowe o Kate. Przyszła królowa:

Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: Agata Pryciak

Kup książkę Kate. Przyszła królowa

Kate. Przyszła królowa - opinie o książce

Uwielbiam czytać biografie znanych osób. Dowiaduję się z nich bardzo ciekawych informacji. Tym razem postanowiłam przeczytać książkę Evy Grippy "Kate. Przyszła królowa". Szczerze powiem, że troszkę się nią rozczarowałam. Znalazłam tutaj wszystko i nic. Autorka co chwilę przeskakuje w czasie. Omawia dany temat i leci do przodu po to, tylko żeby za chwilę cofnąć się w czasie.
Na plus dla tej książki zasługuje mnóstwo ciekawostek, o których nigdy nie słyszałam.
Catherine Middleton urodziła się 9 stycznia 1982 roku w Londynie. Miała to szczęście lub nieszczęście, że zakochała się ze wzajemnością w księciu Williamie. Dzięki niemu i jego rodzinie jest na świeczniku. Czy to jej się podoba? Czy jest szczęśliwa?
Biorąc do ręki tę książkę, poznacie księżną Walii i jej rodzinę. Nie obędzie się bez skandali. Warto je poznać.
Nie podoba mi się, że porównują Kate do Diany. To dwie różne osoby.
Mam tylko cichą nadzieję, że syn nie pójdzie w ślady swojego ojca i nie wymieni swojej żony na inną. Z tej książki wnioskuję, że może być różnie.
Boli mnie zachowanie śp. królowej Elżbiety II w stosunku do Kate. Dlaczego? Tego dowiecie się, czytając tę książkę.
Jeżeli jesteście fanami monarchii brytyjskiej, to możecie przeczytać tę biografię.
Na końcu książki znalazłam chronologiczne wydarzenia z życia Kate, ulubione marki księżnej i drzewo genealogiczne brytyjskiej rodziny królewskiej.
Czy Kate kiedyś zostanie królową? Czas pokaże.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski