Czym zajmowali się klawiszowcy, doliniarze, lipkarze? Kto był najsłynniejszym kasiarzem II RP? Czy Tata Tasiemka to polski Al Capone? Kto stał za kradzieżą klejnotów w krakowskim hotelu Grand?
Lata 20., lata 30. fascynują nas nie od dziś. To nie tylko blichtr kabaretów, high-life kawiarni Ziemiańska czy gwiazdy pokroju Bodo lub Ordonki. Nieodłącznie towarzyszyły im też postaci i obrazy z mrocznego, choć równie fascynującego półświatka II RP. Iwona Kienzler, znana pisarka i popularyzatorka historii, w swojej najnowszej książce opisuje ciemniejsze oblicze międzywojnia. Kreśli barwny obraz oszustów, przemytników i złodziei. Ciekawie i z humorem przedstawia ich poczynania, ukazując je na tle społecznych problemów owych czasów, przypomina głośne niegdyś sprawy, które poruszały opinię publiczną.
Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-11-13
Kategoria: Historyczne
ISBN:
Liczba stron: 272
Ciekawa podroż w przeszłość, do przestępczego świata międzywojennego.
Świetna książka, zresztą jak książki tej autorki, które czytałam. Tym razem autorka przenosi nas w czasy II RP, ale nie gościmy na salonach a odkrywane są nam ciemne sprawki przestępców. O wielu ciekawych historiach, które są pokazane w książce jeszcze nie słyszałam. Książka pokazuje świat nie tylko ten jasny tamtych czasów, ale jego ciemną stronę. Powiem tylko tyle- Polacy mieli pomysły.
Eugeniusz Bodo - przedwojenny aktor, reżyser, producent i celebryta, przedwojenna ikona męskiej elegancji, człowiek, który ze swego nazwiska uczynił...
Rzeczpospolitej nigdy nie wykształcił się zwyczaj nadawania dziedzicznych tytułów arystokratycznych, ale rolę zachodniej arystokracji pełniła magnateria...